Коли у сусіда біда

В період весняного паводку найбільшою проблемою стає відведення стічних вод від садиб. Ця проблема знову виникла на території Москалівки. Якось всі жителі змирилися з тим, що спекотний період буде тривати дуже довго, тому повністю занедбали питання прочищення та поглиблення окопів. Біда не забарилася...

Замулені і засмічені труби, засипані та занедбані окопи привели до того, що в окремих газдів вода вже під підлогою в хатах. На жаль, сусідам байдуже – нехай самі з владою справляються з цією проблемою.

Пройдімося по потоці, який повинен текти аж до Рибниці. І що побачимо.

Тут затоплює...Тут не прокопано і вода не протікає...Тут взагалі забуто, що був окіп... А тут з окопу зробили стічну каналізацію...

Безумовно, де потрібно втручання влади, то це святий обов'язок допомогти людям. Але чому самі ґазди не дбають про своє майбутнє, а схоплюються, коли вода вже на подвір'ї, або гноївка не дає дихати. Чому сусіди такі байдужі?

Та чи уміємо дбати самі за себе, шанувати напрацьоване. Ні, і ще раз ні. Подивімося, що робиться в окопі по вулиці Дружби. Соромно за тих, хто позвозив і наскидав це сміття. Адже не навезли його ані африканці, ані китайці. Що про нас думають туристи, можна лише здогадуватися.

Коли була чужа влада, як кажуть за панської Польщі, люди слухали владу і боялися осуду громади. Тоді представник гміни мав силу заставити ґазду дотримуватись громадського порядку та чистоти навколишнього природного середовища, прокопати окопи для стоків води, підтримувати в належному стані береги річки Рибниці, потічків, доріг, не кажучи про культуру поводження в лісі тощо. Люди соромилися, щоб їм хтось робив якісь зауваження щодо господарювання. Ніхто тоді і гадки не мав, щоб свій непотріб винести до сусіда чи в лісову смугу, бо порушників суворо наказували. Здійснювали толоки, гуртувалися для вирішення певних проблем.

А сьогодні ґаздуємо, як самі хочемо, аби сміття від хати: що нам за це буде, а нічого. Владі немає чого втручатися до приватної власності... А може це зовсім не так?

Суспільні біди накопичуються від нашої бездуховності, неповаги один до другого, низької культури людей та зневажливого ставлення до самої держави. Але все починається з власного подвір'я і прищепленої культури...

Гуртуймося разом для того, щоб місто зробити гарним і чистим.

Громадський екологічний патруль міської ради


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Дружби (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Ірчана (місто Косів), біля господарства Кіщук Параски Петрівни

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Сагайдачних (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Сагайдачних, 8, біля господарства Стринадюк Дарії Миколаївни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Сагайдачних, 6, біля господарства Хіти Зеновія Степановича (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Хмельницького, 12, біля господарства Устінової Надії Петрівни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Хмельницького, 50, біля господарства Волощук Марії Василівни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Хмельницького, 46, біля господарства Бодоряк Марії Іллівни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Хмельницького, 48, біля господарства Тим'як Ліліани Василівни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Шашкевича (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Шашкевича, 26, біля господарства Малявської Анастасії Миколаївни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з вулиці Шашкевича, 37, біля господарства Баранюк Ольги Миколаївни (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з провулку Хмельницького, 8, біля господарства Баб'юка Олександра Миколайовича (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда бідаКоли у сусіда біда


 

Фото громадського екологічного патруля з провулку Хмельницького, 8 - 12 (місто Косів)

Коли у сусіда бідаКоли у сусіда біда

Вівторок, 20 березня, 2018