Проблеми міста таки вирішуються!

Юрій Сліпанюк – молодий керівник МКП «Косівміськводоканалу», який очолює це комунальне підприємство з лютого 2012 року. Юра нещодавно закінчив Національний університет «Львівська Політехніка». Ми вирішили зосередитись в розмові на проблемах міста та шляхах їх вирішення комунальними структурами міста.

Найважливіша проблема для Косова – це сміття, то чому закрили районне сміттєзвалище у Вербовці?
Захоронення твердих побутових відходів проблема номер один в цілій державі. В цьому і наш район не виняток. Питання захоронення сміття на території Вербовецької сільської ради другий десяток років тривожать місцевих жителів, які неодноразово протестували і перекривали дорогу з вимогою закрити сміттєзвалище. Безумовно, що утримання сміттєзвалища має відповідати визначеним параметрам, а не просто скидати все валом. Ми з розумінням відносимося до запитів наших сусідів, тому, коли виставлені умови про закриття набули безповоротності, почали шукати виходу з ситуації. На даний час, вивозимо сміття на сміттєзвалища, по відповідній домовленості, за межі району, що, звісно, створює додаткові витрати на бензин та захоронення відходів. В зв'язку із цим наше комунальне підприємство змушене заключати додаткові угоди на вивезення сміття. Вивозимо сміття лише з тих місць, де мешканці заключили з нами нову додаткову угоду. Ціна для населення поки-що підніматися не буде, хоч це прямий збиток для нас.

Підприємство готується найближчим часом наново запровадити роздільний спосіб збирання сміття. Сортувати сміття змушені з ряду причин: по-перше, сортоване сміття легше загрузити в машину і спресувати; по-друге, вміло посортовані відходи вже перетворюється на вторинну сировину, яка має свою вартість, а це вже певна дещиця прибутку; по-третє, звезене гамузом сміття має свою загрозу, оскільки воно димить і легко може зайнятися. При нагоді наголошу, що побутове сміття виносити на дорогу, на тротуар суворо заборонено, а викидати будівельне сміття в урни чи ящики взагалі неможна. Найближчим часом будуть встановлені спеціальні ящики для збору ПЕТпляшок і скла. Прохання до жителів вулиць Гвардійська, Незалежності, Шевченка, щоб сміття зберігали до приїзду спецмашини на території своїх господарств і виносили згідно руху транспорту.

Не варто думати, що в нас в місті кожен може робити безлад. Попереджаю, що будуть проводитися відповідні рейди і, згідно чинного законодавства, до порушників і забруднювачів територій накладатимуться стягнення за забруднення навколишнього природного середовища.


До уваги організацій та приватних підприємців!
У зв'язку з закриттям сміттєзвалища у с. Вербовець вивезення та захоронення твердих побутових відходів здійснюється міським комунальним підприємством «Косівміськводоканал» за межі Косівського району. Ціна захоронення і вивезення 1 куб. м. твердих побутових відходів складає 87 грн. Вартість захоронення і вивезення динамічна, її затверджено розпорядженням міського голови від 28. 03. 21. №15 відповідно до калькуляції фактичних витрат.
Просимо всіх до 10.05.2012 з'явитися у МКП «Косівміськводосервіс» для укладання додаткових угод за адресою: Майдан Незалежності, 1А, тел. 2-24-83.

Під час звіту мера на громадських слуханнях мешканцями Косова було одноголосно прийняте рішення про збір додаткових коштів на благоустрій міста.
Таке рішення запропонувала сама громада, одноголосно підтримав виконком міської ради, і воно вже набрало чинності. Згідно протоколу громадських слухань територіальної громади міста від 15 лютого 2012 року, з метою охорони навколишнього природного середовища та систематичної підтримки благоустрою в місті і недопущення створення стихійних сміттєзвалищ, з 1 квітня 2012 року встановлено плату від кожного приватного господарства по 10 гривень в місяць за збір та вивезення ТВП в обов'язковому порядку. В цьому питанні законодавчо визначено, що у разі відмови від укладання договору на послуги з вивезення побутових відходів зміненими статтями 82 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладання штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (870-1700грн.).

З якої причини розрили асфальт на вулиці Гоголя?
Згідно проекту проводиться планове підключення Косівського районного будинку культури, нашого інституту та школи №2 до централізованої системи водовідведення (каналізації). Роботи виконує ПП «Рембудсервіс-газ» м.Івано-Франківськ. Відповідно до умов договору дана організація повинна заасфальтувати за собою дорогу, покриття якої знищила.

Декілька слів про водопостачання міста.
Проблема систематичної подачі води триває вже десятки років. Сьогодні напрацьована програма реконструкції водогону (друга черга), при поступленні коштів роботи будуть продовжені. Відсутність щоденної подачі води створила ряд проблем для жителів міста, тому багато з них викопали свої криниці. Але хочу попросити цих господарів, які вже не користуються центральним водогоном, щоб вони розірвали угоду з підприємством про постачання води. Бо виходить, що деякі господарі користуються і криницями, і водогоном, але за воду не платять. Якщо цього не зроблять, то ми вважатимемо цих жителів, як користувачів водогону і будемо нараховувати відповідну плату за водопостачання. Не секрет, що деякі жителі села Вербовець, Старий Косів тривалий час користуються водою з центрального водогону, але роками не платять жодної копійки. Це привело до значних збитків підприємству, а борги, як відомо, не списують, їх треба платити. Тож прошу і жителів цих сіл заключити договори на водопостачання з МКП «Косівміськводосервіс». Хочу також зауважити, що згідно рішення сходу жителів міста всі довідки в міській раді видаються тільки тим людям, які не мають боргів перед нашим комунальним підприємством. І це дуже правильна позиція, бо в жителів є величезна заборгованість за надані послуги.

Як пройшов «суботник в Косові»?
Ще до оголошення всеукраїнського суботника 6 квітня міський голова звернувся до жителів міста, керівників організацій та установ «не чекати останньої суботи», а щоденно прибирати свої території. Косів'яни з розумінням віднеслися до цього заклику і провели значну роботу по очищенню вулиць і берегів річки від сміття, за що усім низький уклін. Однак, до сліз приводить поведінка окремих жителів, які зробили стихійні сміттєзвалища на своїх вуличних територіях. Хіба ціна 10 грн. така вже велика, щоб не заплатити за прибирання і чистоту, яку підтримуємо у місті, а робити проблемними місця нашого з вами проживання?

На сесії міської ради було прийняте рішення по відновлення роботи кільцевого автобуса, але він так і не поїхав.
Кільцевий автобус таки буде функціонувати. Силами нашого підприємства, вже встановлено відповідні дорожні знаки на вулиці Дружби, де передбачені зупинки маршрутки. Є конкретна домовленість з транспортниками, які вирішують технічні питання обслуговування маршруту.

І в продовження автомобільної теми – як ви прокоментуєте ситуацію з паркуванням в центрі Косова?
Найперше, що би я хотів сказати – це заборона на паркування автомобілів на території колишнього кінотеатру. Бо при поганих погодних умовах там утворюється болото, яке із колесами машин потрапляє на дорогу і забруднює асфальт в центрі міста. Але це ще не все! Забороняється стоянка вантажних та легкових автомобілів по вулиці Незалежності – від банку Аваль до відділення Укрпошти. Там весь час утворюються затори, що породжує скарги . Ми пішли на зустріч людям і в центрі від Майдану Незалежності і до початку вулиці Шевченка зробили односторонній рух транспорту. Але чи стало там легше їхати? Ні, бо на вулиці Незалежності окрім легкових автомобілів стало модою ставити і вантажні автомобілі та автобуси. Надіюсь на співпрацю в цьому напрямі з Державтоінспекцією в Косівському районі.

Вівторок, 20 березня, 2018