Виступ міського голови Миколи Фокшея на відкритті фестивалю Косів на Івана "Лудинє" 08.07.2012 року

Дорогі краяни, високоповажні гості!
Велич українського народу визначається його традиціями, шаною до людини, християнським вихованням, нащадками, які уміють зберігати і примножувати батьківську славу.
Саме таким прикладом є життя і діяльність нашого прикарпатського люду, Косівщини і Косова зокрема.
Вікова традиція храмового свята на Різдво Івана Хрестителя в Косові урочисто зберігається нащадками. Низький уклін Вам за це.
У своїх строях до нас прибули жителі навколишніх сіл, сусідніх районів, усієї України і навіть Європи та Америки. І не треба запитувати звідки Ви, бо легко по убері можна розпізнати з якого села.
Багато з нас не має того величавого традиційного одягу, який віками вирізняв своєю самобутністю. Колекцію одягу, яку носили наші предки, бачимо в музеї панства Струтинських, в приватних садибах і оживляємо ауру вічності.
Сьогодні в рамках святкування дня міста відбувається ІІ фестиваль традиційного строю та одягу з етнічними мотивами Косів на Івана "Лудинє". За участю викладачів та студентів нашого інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської художньої академії, наших гостей навколишніх сіл та Коломийського та Верховинського районів ми побачимо демонстрацію обрядового вбрання з приватних збірок, роботи молодих модельєрів, поринемо у світ історії нашого краю з його неперевершеними традиціями.
Весілля! Що може бути святковіше для молодят, для їхніх батьків, друзів? Саме весільне дійство, його підготовка в нашому регіоні є квінт есенцією цього свята.
І як заведено при цьому..."Просили Вас тато і мама, і я Вас прошу прийти до нас на весілля!".
Міська рада, голова РДА Шинкарук Ярослав Іванович, голова районної ради Клуб Андрій Іванович, громадськість Косова низько вклоняється Вам за повагу, яку Ви проявили до нас своєю присутністю, а організаторам, молодій творчій інтелігенції, велике спасибі за цей фестиваль.
Дозвольте ІІ фестиваль автентичного та сучасного одягу в Косові на Івана "Лудинє" оголосити відкритим!
Слава Україні!

Вівторок, 20 березня, 2018