Новий рівень співпраці асоціації міст України

12-13 липня 2012 року в м. Ялта відбувся VIII український муніципальний форум. Програма форуму передбачала два дні роботи. 12 липня відбувся "День місцевого економічного розвитку: підтримка та стимулювання місцевого розвитку в Україні" в рамках спільного проекту федерації канадських муніципалітетів та асоціації міст України "Місцевий економічний розвиток міст України" (МЕРМ), який здійснювався за фінансової підтримки уряду Канади, наданої через канадське агентство міжнародного розвитку та федерації канадських муніципалітетів, а 13 липня – "День державно-приватного партнерства" в рамках співпраці програми розвитку державно-приватного партнерства, що виконувався FHD DEVELOPMENT 360, LLC, та асоціації міст України за фінансової підтримки народу США, наданої через агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Делегацію від Івано-Франківщини представляли голови міст Галича, Болехова, Тлумача, Косова, селища Верховини та села Петрів Тлумацького району.

Зі вступним словом і привітанням та ознайомленням з цілями та програмою Дня місцевого економічного розвитку до учасників форуму звернулись Іван Куліченко, Президент Асоціації міст України, міський голова М.Дніпропетровськ та Карен Лейбовічі, Президент Федерації канадських муніципалітетів, м. Едмонтон, Канада.

На пленарному засідання з питанням Державної політики стимулювання регіонального та місцевого розвитку виступив Петро Порошенко, Міністр економічного розвитку і торгівлі України. Про впровадження стратегії Асоціації міст України з місцевого економічного розвитку на 2011-2014 рр. виступив Мирослав Пітцик, Віце-президент Асоціації міст України з виконавчої роботи. Про Міжнародний досвід планування та впровадження місцевого економічного розвитку доповів Джо Фонтана, мер міста Лондон, провінція Онтаріо, Канада. Досвідом синтезу місцевих концепцій соціально-економічного розвитку у формуванні комплексної регіональної стратегії поділився Євген Удод, голова Дніпропетровської обласної ради.

Президент Асоціації міст України Іван Куліченко та Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко підписали Меморандум про співпрацю між Асоціацією міст України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Дуже цікавими і насиченими відбувалися тематичні семінари по секціях. В перший день я приймав участь в секції "Сприятлива інвестиційна політика та місцевий економічний розвиток" на якій розглядались питання формування інвестиційної привабливості, маркетингу та брендінгу, підтримки та розвитку місцевого бізнесу", а на другий день – в секції "Проекти державно-приватного партнерства у секторі поводження з твердими побутовими відходами".
Про перспективи використання механізму ДПП у сфері поводження з твердими побутовими відходами поділилися Богдан Баласинович, керівник національного проекту "Чисте місто"; про те, як успішно організувати роботу співпрацю з бізнесом у зборі та утилізації твердих побутових відходів розповів Сергій Надал, міський голова м. Тернопіль; досвідом "АВЕ-Львів" у сфері поводження з відходами в рамках ДПП поділився Олег Гайовишин, керівник ТОВ "АВЕ Львів"; про перспективи використання механізму ДПП для вирішення проблем поводження з твердими побутовими відходами: підходи у трьох пілотних містах Програми розвитку державно-приватного партнерства розповів Джейсон Чиж, корпоративний директор Програми розвитку державно-приватного партнерства USAID (США).

Численні запитання учасників форуму засвідчили, що практичне виконання цих завдань в Україні вимагає безпосереднього втручання держави в сферу поводження з твердими побутовими відходами.

Зі звітами щодо результатів кожного окремого семінару виступили Тетяна Коротка, Директор підготовки проектів ДПП, Ігор Жовква, керівник Департаменту іноземних інвестицій та міжнародного співробітництва, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України, Алан Піпер і Кріс Шугарт, директор та експерт Програми розвитку державно-приватного партнерства USAID.

Простота і доступність, практичність і власна ініціатива – ось запорука успіху стати учасником економічних проектів, які пропонує асоціація міст України.

Вівторок, 20 березня, 2018