Іпотечний кредит

Відповідно до постанови КМ №465 від 23.05.2012 р. встановлений механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян України, які потребують поліпшення житлових умов шляхом відшкодування частини процентів за кредитами отриманими на будівництво чи купівлю житла в житлових будинках (багатоквартирних) чи індивідуальних. В випадку якщо особа звернулась з таким проханням до банку, особу повинні проконсультувати за діючими програмами іпотечного кредитування. В ході консультування особи спеціаліст відділу іпотечного кредитування повинен розповісти про основні умови надання іпотечного кредиту, про етапи укладенні іпотечної кредитної угоди, про вимоги банку до предмета застави, провести розрахунки параметрів іпотечного кредиту.

Згідно постанови КМ №465 від 23.05.2012 р. держава погашає кредит у розмірі 13% річних від позики, решту 3% погашає громадянин. До кредитів яким надається часткова компенсація встановлюється певні вимоги:
- нормативна площа житла визначається з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім'ю з 2 –х осіб та 58 кв. метрів загальної площі на сім'ю з трьох і більше осіб.

Для оформлення кредиту потрібно мати такий збір документів який визначається банком загальний пакет який потрібний у будь якій установі, а саме:

  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний код;
  • Довідка про доходи;
  • Свідоцтво про шлюб (якщо є в наявності);
  • Згода чоловіка чи дружини;
  • Заяву про надання часткової компенсації процентів Іпотечний кредит згідно постанови КМ №465 від 23.05.2012 р. надається на строк до 15 років з моменту укладеним позичальником кредитного договору.

Обов'язковий внесок боржника не перевищує 25% від вартості житла. За бажанням позичальника розмір внеску може бути збільшено. Іпотечний кредит може взяти тільки громадянин України який потребує поліпшення умов проживання та відповідає умовам банку щодо позичання.

Часткова компенсація надається перш за все тим громадянам, які перебувають на квартирному обліку та молодим сім'ям, які мають дітей за таких умов: щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 40% сукупного середньомісячного доходу сім'ї (заробітна плата, пенсія, матеріальна чи соціальна допомога - тобто якщо дохід сім'ї в місяць 10 тис гривень то сума не повинна перевищувати 4 тисячі гривень на місяць).

При відкритті іпотечного кредиту на житло внесок позичальника не перевищує 25% вартості, тобто якщо житло (будинок чи квартира) коштує 100 тисяч то позичальник вносить обов'язковий внесок 25 тисяч.

При відкритті іпотечного кредиту вноситься експертна оцінка житла, яке купується. При порушені експертизи, тобто неправомірності, проведена особа позичальник має право оскаржити в суді попередню проведену експертизу і вимагати проведення нової експертної оцінки.

Згідно постанови КМ №465 від 23.05.2012 р держава від суми вартості житла сплачує 13% . Іпотечний кредит погашається щомісячними вкладами громадянином протягом строку зазначеному в договорі наприклад протягом 12 років. Позичальник також протягом кредитного договору повинен подавати щороку декларацію про доходи до ДПІ про власні доходи і Позичальник має право на разову компенсацію річних тобто держава сплачує суму 13% від суми кредиту. Право на часткову компенсацію використовується позичальником лише 1 раз і за одним кредитним договором.

Секретар Косівської міської ради

Назар Кравчук

П'ятниця, 23 березня, 2018