Пам’яті поета

На базі Малорожинської ЗОШ І-ІІ ст. з учнями 9 класу була проведена година- реквієм, присвячена пам’яті поета-земляка Юрія Петричука.

Народився Ю. Петричук 13 травня 1957 року в селі Малий Рожин Косівського району Івано-Франківської області в селянській родині. Дитинство не було легким. Поезія для Юрія — це його Хрест, з яким він крокував усе далі і далі за своєю зорею. Його поетичне кредо — донести слово у священний Храм. Про все сокровенне: рідну мову, чисту тополину душу, мамину пісню, синівську долю — говорив у своїй поезії велично й тихо, бо «крикливі — не щирі слова».

Видав збірку поезій «Дорогою до Храму». У збірку ввійшла поема «Гуцульська мама», присвячена жахливим подіям воєнних років. Мав намір надрукувати і другу збірку своїх віршів під назвою «Перевал мого життя», та мрія його не сповнилася. Через брак коштів та з благородними намірами покинув рідну землю, виїхав до Аргентини, щоб заробити трохи грошей, дітей поставити на ноги і видати нові книги. Нова збірка нашого краянина «Просто відлетів у вирій» побачила світ уже після його смерті і є щемливим доторком до найпотаємнішого — рідної землі, матері, любові, слова.

Друзі, я не розгубивсь У стрімкім життєвім вирі, Просто відлетів у вирій, Щоб вернутися колись...

21 вересня 2001 року на далекій чужині перестало битися палке і любляче серце поета. Та вічне все те, що він так ніжно й трепетно любив... Вічні гори, вічний дивосвіт Карпат, і, як найдорожчий сховок, виринає до людей його поетичне слово.

М. Воротняк,
завідувач бібліотекою-філіалом с. М. Рожин

Неділя, 18 лютого, 2018