Безпека життєдіяльності

12 листопада в місті Косові у приміщенні районного Народного дому пройшов семінар з питань безпеки життєдіяльності. В роботі заходу взяли участь працівники Територіального управління МНС в області, Відділу у справах релігій та національностей обласної державної адміністрації, фахівці Управління Держтехногенбезпеки області, косівські декани Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної церкви, голови парафіяльних рад та священослужителі.

Головна мета заходу — залучення релігійних конфесій Косівщини до проведення профілактичної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності. Під час семінару начальник відділу роботи із засобами масової інформації та громадськістю Територіального управління МНС в області Богдана Засідко поінформувала представників духовенства про стан з пожежа- ми, надзвичайними ситуаціями та трагічними наслідками на них, які цього року мали місце на території Івано-Франківщини.

Зокрема зазначалося, що за 10 місяців поточного року на Прикарпатті виникло 2 надзвичайні ситуації, через що загинуло 4 особи;
зареєстрована 1851 пожежа та загоряння, у вогні загинуло 50 людей, з них одна малолітня дитина;
ще 46 мешканців краю потонуло на водоймах, з них двоє дітей;
2 особи загинули під час відпочинку в гірській місцевості;
6 людей померло через ураження електричним струмом;
ще 2 особи загинули від ураження блискавкою;
через отруєння чадним газом померло 2 людини;
9 мешканців краю загинули через переохолодження.

Учасники тематичного заходу також переглянули відео- кадри пожеж у церквах, які мали місце в області за останні декілька років. Працівники МНС вручили священослужителям текст «Звернення до мешканців Івано-Франківщини», в якому закликали населення дотримуватися правил безпеки в осінньо-зимовий пожежонебезпечний період та звернулися до Всечесних Отців з проханням під час богослужінь донести до людей цю інформацію.

Під час семінару також обговорювалося питання протипожежного захисту культових споруд та церковних храмів. Працівники Управління Держтехногенбезпеки області звернули увагу священослужителів на основні вимоги щодо утримання належного протипожежного стану таких будівель.

Хочеться сподіватися, що співпраця служби МНС та Церкви допоможе вберегти релігійні храми від вогню, зменшити кількість пожеж у житловому секторі та врятувати людські життя.

Василь КОВАЛЮК,
начальник служби цивільного захисту у Косівському районі ТУ МНС в області

Вівторок, 20 березня, 2018