Тарас Чубай і Руслана співали для гуцулів

В п’ятницю, 26 жовтня, за підтримки кандидата в народні депутати Миколи Палійчука, розпочався найкращий концерт, який тільки бачив Косів. І ці слова зовсім не перебільшення! Адже величезна (просто гігантська) сцена з відповідною звуковою та освітловою апаратурою забезпечила неповторні емоції від виступів відомих та шанованих українських зірок. Єдине що не тішило — це майже зимова погода та початок концерту в робочий час, що значно зменшило кількість глядачів концерту. Тим більше було сумно, що Тарас Чубай з гуртом «Плач Єремії» розпочали концерт о 15.00, а Руслана почала виступ о 18.00 і між цим утворилася пауза тривалістю в 2 години, тому велика кількість глядачів змушена була зайняти всі кафе та бари в місті, щоб хоч трохи відігрітись. І хоча пауза була заповнена запальною музикою від діджея — мокрий сніг та вітер не сприяли танцям аж ніяк.

Проте варто відзначити, що зігрівались глядачі хорошим настроєм і щирими піснями у виконанні Тараса Чубая, який звучав просто відмінно! Він виконав і пісні з нового репертуару, а на закінчення — всім відомі хіти. Варто також згадати, що хоч як не намагався розворушити наших земляків видатний співак — в нього нічого так і не вийшло. Люди чи то не знали слів пісень, чи просто боялися співати в голос, оплески лунали дуже рідко і мляво. Тарас дуже переживав побаченим і намагався виправити ситуацію, але думаю причина проста — такого рівня концерт був в нашому містечку вперше, тому не варто вимагати від людей потрібної реакції.

Ця проблема давно відома і вирішити її зможе лише культурний розвиток міста і частіші виступи хороших музик. Кажучи про культурний розвиток Косова, варто подякувати Миколі Палійчуку не лише за чудовий концерт, але і за те, що привіз безкоштовну виставу Івано-Франківського драмтеатру «Заробітчанка» під керівництвом найвідомішого та найзаслуженішого косівчанина сучасності — Романа Держипільського. Хотілося, щоб такі акції були приурочені не лише до виборів у Верховну Раду раз в чотири роки, але щоб знаходились меценати, які постійно дбатимуть про культуру! Тоді і люди будуть активніше зустрічати талановитих гостей, а не мовчки стояти, як зараз.

О 18.00 яскравим та запальним концертом в Косові закінчився тур Руслани по Карпатах, який тривав два тижні та охопив 10 міст Івано-Франківської області. Фінальне шоу і сценарій дійства вигадувався завчасно кожним учасником колективу, в тому числі і Русланою — від початку і до кінця був побудований на жартах та непередбачуваних ситуаціях. Кульмінацією концерту стала посвята Руслани та її колективу в гуцули. Прямо на сцені Руслана запалила гуцульську люльку, що за традицією означає готовність жінки стати справжньою гуцулкою. Балету співачка подарувала гуцульські топірці та влаштувала з ними імпровізований танцювальний баттл, після якого танцівники також були посвячені у гуцули.

Варто згадати, що моя одногрупниця з Інституту журналістики Київського Національного університету ім. Т. Шевченка Оля Жолкевська є керівником танцювальної групи Руслани. І побачити її на сцені в Косові було незвично, але приємно — світ тісний, як казали мудрі люди.

Публіка була вражена енергійним і навіть трохи бешкетницьким концертом, який тривав більше двох годин. Фінальною нотою стала «Червона рута», вмить підхоплена усією площею. На прощання Руслана пообіцяла повернутись в Косів та до Карпат на Різдво. Завершився концерт масовим запуском п’яти сотень «китайських» нічних ліхтариків.

Отож підсумовуючи, можна впевнено сказати, що свято вдалось! Побільше б таких чудових днів в житті нашого містечка над Рибницею!

Тарас ПАСИМОК

Вівторок, 20 березня, 2018