Козацькі забави

У Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва вже стало доброю традицією проводити «Козацькі забави».

«Не знаючи минулого, не побудуєш майбутнього» — під таким девізом проходило це спортивно-патріотичне свято, приурочене 70-річчю УПА та 520- річчю створення Козацтва. Відкриваючи захід, капітани команд-куренів підняли прапор України і разом з присутніми виконали Гімн України.

З привітальними словами звернулися до учасників директор Косівського училища В. Ходан та студентка Юлія Юрчишин. У 10-ти випробуваннях з різних видів спорту та побуту козаків, розкриваючи сутність козацького життя, змагалися шість команд-куренів, у складі яких було по 12 учасників. Краще вміння ходити у строю й виконувати козацькі патріотичні пісні (у козацькому однострої) показали студенти відділу художнього розпису.

У підтягуванні на перекладині найвищого результату досягнув Остап Федак, а у підніманні гирі — Павло Вільховецький. У стрільбі з пневматичної гвинтівки перемогу здобув Олександр Рожик, а при метанні ядра — Роман Кифорак. У збиванні зі спортивного снаряду переміг Сергій Лисенко, з армреслінгу — Юрій Буйвол.

У комбінованій естафеті кращими були Тарас Наумов, Іван Пасічник, Назар Гордій. У перетягуванні канату перемогла команда відділу художньої обробки дерева. Представники відділу художньої кераміки найліпше продемонстрували свої здібності при приготуванні козацького куліша, де показали неабиякі навики з кулінарії та розпалювання вогнища.

У командному заліку змагань першість отримали представники відділу художньої обробки дерева. Друге місце зайняли студенти відділу художньої обробки металу, а третє — представники відділу дизайну.

Переможців козацьких змагань та їхніх тренерів нагородили грамотами, кубками й іменними медалями за здобуті перші місця. Кращих організаторів дійства Олександра Крицкалюка, Степана Бзунька, Мирослава Радиша нагородили подяками.

Зі 150 світлин відомого фотомайстра Богдана Штундера змонтували експозицію, яка відображає безкомпромісність спортивної боротьби під час усіх випробувань. Студенти вдячні керівництву навчального закладу за сприяння у придбанні козацької форми-одягу, підготовки до такого заходу, а профспілковій організації — за надання матеріальної допомоги.

Дмитро КРАВЧУК,
керівник фізичного виховання КІПДМ ЛНАМ,
депутат міської ради

П'ятниця, 23 березня, 2018