Ясени на вул. Ірчана зрубали

Однією з окрас і визначних пам’яток міста на Москалівці є пам’ятний хрест (1949 р.) на честь скасування панщини в нашому краю. В народі має назву «чотири ясени», оскільки обсаджений чотирма ясенами. Проте, з роками висаджені дерева постаріли і почали нести справжню загрозу для жителів, особливу у вітряну погоду. Декілька років тому вітер зламав одне дерево, яке впало на подвір’я ґазди. Для господарів все обійшлося пе- реляком. Місцеві жителі неодноразово зверталися до органів місцевого самоврядування допомогти зрізати висотні дерева.

Спеціалісти провели огляд цих дерев. Відповідна комісія вирішила, щоб не ризикувати, ці дерева доцільно спилити, а на їх місці висадити нові. Аналогічна ситуація і з одним ясенем на роздоріжжі вул. М. Ірчана та Шашкевича. Згідно висновків спеціалістів дана деревина може бути використана лише для спалювання. Дерева завезені в школу для спалювання в котельні.

Чотири ясени, що росли на роздоріжжі вулиць Ірчана та Вітовського, що на Москалівці, були популярним і давнім топографічним орієнтиром для косівчан, як і один ясень, що розташований неподалік. Проте по всій Україні та і Косову з кожним роком все частіше відбуваються аномальні буревії та смерчі, які завдають значної шкоди людям, призводячи навіть до смертельних наслідків.

Зважаючи на небезпеку, міська влада вжила всіх необхідних заходів для спилювання та утилізації цих небезпечних велетнів. Одні люди з розумінням дякують, інші лихословлять. Але треба пам’ятати, хоч як не шкода, але господарі і сади вирубують та корчують, якщо вони застаріли і несуть певний острах їх падіння. Має бути так: зрубали — посадіть на ті місця нові дерева — молоді ясени, де росли їх старі попередники!

Вл. інф.

Вівторок, 20 березня, 2018