Факти не підтвердились

В середині жовтня до міської ради надійшли звернення-скарги жителів міста з приводу вирубки лісу в урочищі “Голиця”. За дорученням міського голови Миколи Фокшея комісія з питань земельних відносин та охорони природного навколишнього середовища, а також депутатів міської ради та спеціаліста землевпорядника М. Риптика звернулась за роз’ясненням до директора національного природного парку “Гуцульщина” В. Пророчука, з яким відбулася конструктивна розмова з даного питання.

Спеціалісти парку ознайомили комісію з матеріалами лісовпорядкування та лісорубочним білетом на виділ, де проводиться санітарно-вибіркова рубка лісу. Після розмови комісія в присутності спеціалістів НПП та лісника даного обходу ознайомилась з проведенням рубки лісу на місці. Депутати мали змогу побачити, що рубка проводиться тільки сухостою, який поширився на все урочище через різке зниження поверхневих ґрунтових вод. Комісія дійшла висновку, що побоювання мешканців м. Косова щодо вирубки сироростучих дерев є безпідставними, оскільки вирубується тільки сухостій, який паралізував не тільки урочище “Голиці”, але й усі навколишні ліси Косівщини.

З метою запобігання розмноження короїда, інших захворювань лісу спеціалістам необхідно вчасно і систематично проводити санітарно-вибіркові рубки.

М. РИПТИК,
спеціаліст-землевпорядник міської ради

П'ятниця, 23 березня, 2018