Відновили пішохідний міст!

27 жовтня, в суботу, у гарний сонячний день, відбулося урочисте відкриття пішохідного мосту біля АТ «Скіф-Авто» за участю представників влади, священників, робітників та простих косівчан.

Голубу стрічку перерізали мер міста Косів Микола Фокшей та ексдепутат Верховної ради Василь Чуднов. В заходах також взяли участь голова районної ради Андрій Клуб, заступник голови РДА Василь Склепович та заступник голови міста Василь Сліпанюк. Будівництво вела фірма-підрядник, якою керує Б. Марчук. Міст освятили отці-декани Роман Іванюлик, Іван Близнюк та о. Ростислав Близнюк.

Всі ми добре пам’ятаємо сумний 2010 рік, який наробив Косову багато шкоди. Серед втрат і міст біля між гімназією та АТК. Цей пішохідний міст важко назвати дуже важливим для міста, адже не так далеко за 5 хвилин ходьби є повноцінний міст біля податкової адміністрації. Проте є одне велике АЛЕ – це діти, які поспішають до косівської школи No2. Маленькі школярі не розуміють або не хочуть розуміти, що таке небезпека. Тому після зруйнування моста продовжували за звичкою скорочувати шлях до школи. Йшли і по каркасу зруйнованого пішохідного мосту і по тоненькій газовій трубі, яка перетинає річку. Як не боролися вчителі і батьки з цією бідою, учні ж продовжували хизуватися своєю «відважністю», яка час від часу призводила до переломів рук чи ніг. Проте, навіть після таких випадків, кількість маленьких любителів адреналіну не зменшувалась. На щастя, цьому покладений кінець!

Мер Косова Микола Фокшей: Дуже радий бачити завершений міст. Я бачив, як його відновлювали і піднімали, тому був здивований, що ремонт закінчився так швидко! І Слава Богу! Люди бачать роботу і дякують за неї, особливо батьки дітей, які вчаться в другій школі! Усім дякую, хто приклався до його відновлення, бажаю наснаги на нові звершення!

Директор школи No2, депутат міської ради Василь Гостюк: Я найбільше дякую за міст, адже найчастіше по ньому ходять діти до школи No2. Тому я хочу подякувати Василю Чуднову, а також будівельникам, які цей міст зробили. Бо в мене в школі навчаються 500 учнів і працюють 70 працівників колективу. То ви бачите, скільки ви маєте подяк за виконану роботу!

Отець Іван Близнюк звернув увагу на те, що поручні мосту мають великі проміжки і не вкриті сіткою, тому діти, які ходитимусь по містку ризикують впасти в річку. Це зауваження знайшло відгук в будівельників, які пообіцяли доопрацювати перила мосту і встановити сітку.

Але й у них не обійшлося без проблем. Якось уночі частина залізних перил з мосту була спилена невідомими шкідниками, тому серед ночі робітникам прийшлося доварювати їх з підручних матеріалів. Отак і живемо, де свій у свого краде і ще жаліємось на погану ситуацію в країні.

Тарас ПАСИМОК

Вівторок, 12 грудня, 2017