В Яворові вшанували майстрів гуцульської різьби

У Яворові відзначили 190-річчя Юрія Шкрібляка та 120-річчя від дня народження Юрія Корпанюка — основоположників і найвидатніших майстрів гуцульської різьби по дереву.

Завдяки надзвичайному таланту Юрія Шкрібляка його ще при житті вважали класиком гуцульського різьблення. Родина Шкрібляків — це велика династія талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників. Різьблені шедеври Юрія Шкрібляка, що експонувалися на численних міжнародних і вітчизняних виставках та відзначалися найвищими нагородами, знаходяться у найпрестижніших музеях України та багатьох зарубіжних країн.

Уже майже 200 років його талант не перестає дивувати і хвилювати усіх, кому дорога Гуцульщина. Творчість Юрія Шкрібляка вивчається у мистецьких навчальних закладах. Його творчий доробок до сьогодні слугує великою школою для молодого покоління майстрів.

У Яворові, родинному селі митця, пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Феномен українського художнього деревообробництва». Відбулася урочиста акаде- мія з нагоди 190-річчя з дня народження Юрія Шкрібляка та 120-річчя від дня народження його онука, не менш талановитого різьбяра Юрія Корпанюка.

— Юрій Шкрібляк, як і всі гуцули, вірив, що правильний візерунок надає речам магічну силу, — наголосив праправнук Юрія Шкрібляка, правнук Юрія Корпанюка, Заслужений художник України Василь Корпанюк.

У центрі села відкрили та освятили пам’ятник Юрію Шкрібляку. Діяла виставка, на якій були представлені 150 творів не тільки Юрія Шкрібляка, але й вироби його синів, онуків, правнуків, а також сучасних майстрів художнього деревообробництва України. У рамках свята пройшов четвертий вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй- 2012».

Вівторок, 20 березня, 2018