Чемпіон Європи з Косова — Микола Рабинюк

Кар’єра чемпіона: 1965-66 рр. — срібний призер обласних змагань з футболу серед сільських спортсменів. Грав за команду колгоспу ім. Леніна села Вербовець.
1970 — Чемпіон області з футболу. Грав за команду «Гуцульщина» (Косів).
1971-75 рр. — срібний та бронзовий призер області з лижних перегонів, біатлону.
1980 р. — чемпіон області із зимового ГПО. Кандидат у майстри спорту. Сорокаразовий чемпіон району з гирьового спорту, срібний та бронзовий призер області.
2011 р. — чемпіон України з лижних перегонів серед ветеранів, шестиразовий чемпіон України з легкої атлетики серед ветеранів.
2012 р. — чемпіон Європи, срібний призер Європи, срібний призер України з гирьового спорту серед ветеранів. Кандидат у майстри спорту. Член збірної України з гирьового спорту.

Спортивні досягнення у віці 65 років:

10 кілометрів — лижні перегони, класичний хід — 32 хв.
1 кілометрів — вільний хід — 3 хв. 14 сек.
Ривок гирі 24 кг правою та лівою рукою — 100 разів.
Біг 100 метрів — 14,8 сек.
Біг 200 метрів — 30 сек.
Біг 60 метрів – 9,4 сек.
Проїхав на велосипеді з Косова до Коломиї за 2 години.
Загальний трудовий стаж — 47 років.
Педагогічний стаж — 28 років.

— Розкажіть трохи про себе та про вашу роботу.

— Народився в 1947 році у Косові. Вісім класів провчився у Вербовецькій восьмирічній школі, згодом навчався в Косівській середній школі. Три роки служив у армії. Потім працював спортивним методистом в колгоспі села Вербовець, а також — інструктором з туризму на турбазі «Карпатські Зорі». Після закінчення Івано-Франківського технікуму фізичного виховання працював вчителем фізкультури в Яворівській середній школі.
З 1996 року — вчитель Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. No1. За час свого вчителювання підготував більше, ніж 100 учнів, які були і є чемпіонами та призерами районних і обласних змагань з багатьох видів спорту. Маю звання Старший вчитель. Нагороджений багатьма грамотами та подяками, в тому числі і грамотою Міністерства Освіти України. Своїми спортивними досягненнями я завдячую своїм вчителям фізичного виховання: Михайлу Васильовичу Магуну, Василю Григоровичу Іванчуку, тренерам Дмитру Миколайовичу Борису, Любомиру Маркіяновичу Тим’яку, голові обласної федерації з гирьового спорту, майстру спорту, чемпіону світу, Європи, України Ярославу Івановичу Соколеному.

— Як ви тренуєтесь, щоб добиватись таких високих результатів, особливо у гирьовому спорті?

— Гирі — це специфічний вид спорту, що вимагає поєднання сили і витривалості всіх груп м’язів людини. Тому обов’язково треба бігати для загальної витривалості організму. Я 40 років йшов до золотої медалі, до перемоги! Титул чемпіона Європи здобув у Керчі. На початку травня там проводили чемпіонат України і Європи з гирьового спорту серед ветеранів. Я виступав у віковій групі 65-69 років (вагова категорія 75 кг). У змаганнях з двоборства (поштовх і ривок) 16-кілограмову гирю підняв 175 разів. Мій результат був другим на чемпіонаті України і Європи. А у ривку правою і лівою рукою за три хвилини підняв 93 рази гирю вагою 14 кг. Це був рекорд навіть для молодих спортсменів!

— Що ви можете сказати про стан здоров’я сучасної молоді?

— Працюючи вчителем майже 30 років, я можу зі всією впевненістю підтвердити, що стан здоров’я сучасної молоді став гірший за її попередні покоління. Причин є декілька: погана екологія, неповноцінне харчування, систематичне куріння та вживання алкоголю. Також діти стали мало рухатися.

— Що ви думаєте про модний сьогодні спорт на турніках серед хлопців «Ворка- ут»?

— Щоб бути у гарній фізичній формі, треба займатися силовими вправами з гантелями і гирями. Підтягуватись на перекладині, згинати і розгинати руки в упорі лежачи, а не крутити «сонце», як люблять цим вихвалятися наші учні, адже окрім травматизму, це нічого хорошо- го не дає.

— Як ви оцінює те, що в Україні окрім футболу інші види спорту практично не розвиваються і занепадають?

— Спорт починається зі школи. Як на мене, на спортивні заходи і змагання виділяється мало коштів. А такі види, як гірськолижний спорт, плавання, хокей — дуже дорогі, тому футбол в цьому плані компромісне рішення — і дешево, і цікаво для дітей! Загалом спорт — це дороге задоволення в наші дні, на жаль.

— Як ви ставитесь до того, що наші українці набагато краще виступають на параолімпійських іграх, ніж на олімпійських?

— Напевно, на параолімпійський іграх спортсмени виступають краще, бо їм нема чого втрачати. У них більше почуття гордості за свою Батьківщину і віри в краще майбутнє держави.

— Якими спортивними досягненнями може похвалитися ЗОШ No1 (моя альма- матер) за останні роки?

— За 16 років моєї праці в Косівській ЗОШ No1 на районних спартакіадах школярів Косівщини школа займала: 9 років — 1 місце, 3 роки — 3 місце, 2 роки — 2 місце, 3 роки — 4 місце.

— Чи є у вас якісь захоплення, окрім спорту?

— Крім спорту, я люблю ходити в гори, збирати гриби, співати і танцювати.

— Що ви можете порадити чи порекомендувати владі Косова та району, щоб у нас на належному сучасному рівні розвивався спорт? На що варто звернути увагу в першу чергу?

— Більше проводити змагань за участю ветеранів спорту. Також, пора взятися за відбудову міського басейну в Косові!

Інтерв’ю взяв Тарас ПАСИМОК

Вівторок, 22 серпня, 2017