Спалив листя — штраф

У Міністерстві екології та природних ресурсів заявили, що чинним законодавством заборонено спалювання стерні, сухої трави та залишків рослинності.

Згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого доз- волу тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн) і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн)».

Повідомляється, що вдихання диму від спалювання опа- лого листя та залишків рослинності може завдати негативні наслідки здоров’ю людей, адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищають повітря і збагачують його киснем, а й накопичують пил і шкідливі речовини, які викидаються автотранспортом і підприємствами. У разі спалювання листя, забруднюючі речовини потрапляють в атмосферу у вигляді продуктів згорання. Особливо небезпечним є спалювання на присадибних ділянках рослин, які були оброблені хімічними речовинами. Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости в неконтрольовані пожежі.

Вл. інф.

Субота, 24 березня, 2018