Туберкульоз: вирок чи діагноз?

Профілактична робота для осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі

Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Згідно світової статистики щорік в усьому світі від туберкульозу гине 2 млн. людей. За оцінками ВООЗ в період між 2000 і 2020 роками, майже один мільярд людей буде інфіковано, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине від туберкульозу, якщо контроль за епідемією не буде посилено.

Ситуація з туберкульозом в Україні дуже складна. Починаючи з 1995 р., зареєстрована його епідемія, яка невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів. Щороку помирає від цієї хвороби 10-11 тис. хворих на туберкульоз, що становить більше 30 чоловік в день. У 1995 році ВООЗ зафіксувала в Україні епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищувала 1% населення. Епідемія невпинно прогресує й набуває загрозливих масштабів. Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, а 30 хворих помирає. Тому 17 вересня 2012 року Косівський районний підрозділ Коломийського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УД- ПтСУ в Івано-Франківській області спільно із Косівським рай- онним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів семінар на тему: «Профілактика туберкульозу». Участь у ньому взяли засуджені особи, які перебувають на обліку в Косівському районному підрозділі кримінально-виконавчої інспекції.

Спеціалісти Косівського РЦСССДМ із даними особами провели ряд профілактичних занять щодо недопущення захворювання на цю страшну хворобу та показали документальний фільм «Туберкульоз: вирок чи діагноз?». Інспектори Косівського РП КВІ наголосили засудженим на тому, що кожна людина творець своєї долі, і якщо вона сама не подбає про себе, то про неї ніхто не подбає.

Косівський районний підрозділ кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Івано-Франківській області

 

Понеділок, 19 березня, 2018