«Нальотчики»

Набрав чинності судовий вирок Косівського районного суду у кримінальній справі про обвинувачення чотирьох молодих осіб у вчиненні розбійного нападу на адмінприміщення Кутського професійно-технічного училища з метою заволодіння чужим майном. Розглянувши матеріали досудового слідства, суд встановив, що вина підсудних у вчиненні злочину доведена повністю, а їх дії досудовим слідством кваліфіковані вірно.

За вчинення злочину, передбаченого ч.3 статті 187 (розбій) Кримінального кодексу України, четверо осіб віком 19-20 років засуджені до позбавлення волі: двоє з них перебуватимуть у в’язниці по 5 років, інші двоє співучасників — по 4 роки.

Ця кримінальна історія бере свій початок з нічної події 5 лютого 2009 року. Сторож адмінприміщення професійно- технічного училища через вікно помітив, що невідомий чоловік намагається забрати з-під будівлі його велосипед. Коли сторож вийшов на вулицю, на нього зненацька напали декілька осіб, обличчя яких були заховані під масками. Невідомі почали жорстоко бити чоловіка дерев’яною биткою і металевою трубою, заклеїли йому рота скотчем і зв’язали руки. Після того, як потерпілий опинився на землі, двоє з нападників забігли всередину приміщення. Сторожеві вдалося вирватися з рук двох інших, він почав утікати за межі території училища. Його наздогнали і знову били, але щастя було таки на його боці. У темряві він заховався, а потім з останніх сил дістався додому. Близько четвертої години ночі до його помешкання примчала карета швидкої допомоги. Лікарі діагностували, що в чоловіка зламані два ребра, закрита травма грудини, є інші тілесні ушкодження, які спричинили тривалий розлад здоров’я.

Як було з’ясовано досудовим слідством, сторож постраждав аж ніяк не через свій велосипед. Зловмисники здійснили напад за попередньою змовою, маючи намір пограбувати бухгалтерію навчального закладу. Подолавши перешкоду в особі сторожа, двоє з нападників піднялися на другий поверх, де за допомогою фомки зламали замок на перших вхідних дверях. Далі перед зловмисниками постала інша перешкода — металева решітка з навісним замком. Спеціальними ножицями для різання металу парубки взялися до роботи, проте за кілька хвилин змушені були втікати з місця події, оскільки інші співу- часники повідомили, що сторож якимось чином вирвався і зник.

Працівники Косівського райвідділу міліції в ході проведення оперативно-розшукових заходів встановили і затримали усіх осіб, причетних до розбійного нападу. Одним із затриманих і, як з’ясувалося, ініціатором кримінальної акції, був учень цього навчального закладу. Вступивши у змову із сусідом, він розробив злочинний план, кінцевою метою якого було дістатися сейфу, де зберігалися гроші для виплати зарплати працівникам і стипендій учням училища.

Під час досудового слідства були проведені обшуки за місцем проживання підозрюваних, вилучені маски з розрізами для очей, котушка з липкою стрічкою, аналогічною до фрагментів скотчу, знайдених на місці злочину, інші речові докази.

На судовому засіданні підсудні змінили свої покази і не визнали вини у вчиненому, однак суд встановив, що вина кожного з них доведена зібраними та дослідженими доказами. Суд констатував, що підсудні, перебуваючи на підписці про невиїзд, намагалися знайти будь-які методи і способи, щоби вплинути на позицію потерпілого та деяких свідків і таким чином уникнути відповідальності.

Зважаючи на обставини, що підсудні вперше притягалися до кримінальної відповідальності, розкаювалися у вчиненому під час досудового слідства, навчальному закладу не завдано значної шкоди, суд прийшов до висновку про призначення підсудним покарання, яке є нижчим від найнижчої межі, передбаченої санкцією статті КК України за вчинення розбійного нападу. Суд також задовольнив цивільний позов потерпілого про відшкодування йому моральної шкоди у розмірі 10 тисяч гривень і 1910 гривень майнової шкоди.

Субота, 24 березня, 2018