Вогонь легше попередити

Відповідно до Указу Президента України від 12 вересня 2008 року No 830 «Про День рятівника» щороку 17 вересня працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, а також громадяни, які вносять свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, відзначають професійне свято — День рятівника. Свято є не лише професійним, оскільки його відзначають також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту житт я і здоров’я людей. Саме ця дата святкування збігається з днем вшанування ікони Божої Матері «Неопалима Купина», яка є своєрідною святинею для людей, котрі борються з вогнем. Вважається, що ця ікона є захисницею від пожеж і особливим образом Пресвятої Богородиці, котрий допомагає пожежникам у їхній небезпечній роботі. У «День рятівника» ми вирішили поспілкуватися із «головним» пожежником Косівського району Василем Ковалюком.

— Скажіть декілька слів про себе

— Народився у Старих Кутах. У 2002 році закінчив Старокутську ЗОШ І-ІІІ ст. та вступив до курсантських лав Львівського інституту пожежної безпеки. У 2006 році закінчив навчальний заклад та пра- цював начальником караулу СДПЧ-19 м. Косова, проте продовжував навчатись на заочній формі вже у Львівському університеті безпеки життєдіяльності.
За цей короткий час службової діяльності працював на посадах старшого інспектора відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності Косівського РВ ГУ МНС в області, інженера групи з дослідження пожеж при ГУ МНС в області та заступника начальника СДПЧ-19 м. Косова.
З квітня цього року призначений на посаду начальника служби цивільного захисту у Косівському районі ТУ МНС в області.

— Розкажіть про вашу нелегку працю: скільки є пожежників в районі, з якими проблемами ви стикаєтесь?

— На цілодобовому чергуванні в районі знаходяться такі підрозділи: 14-а державна пожежно-рятувальна частина ТУ МНС в області (м. Косів), 30-й державний пожежно-рятувальний пост ТУ МНС в області (смт. Яблунів), місцеві пожежні команди смт. Кут, сіл Рожнова, Пістиня, Космача та Косівське гірське пошуково-рятувальне відділення. Зараз особливої гостроти проблема захисту від вогню набуває у віддалених населених пунктах району. Адже не завжди рятувальники можуть встигнути зупинити поширення стихії, долаючи відстань у 25, а то й більше кілометрів до місця події. Також занепокоєння викликає протипожежний захист населених пунктів, зокрема відсутність чи віддаленість вододжерел та під’їздів до них для забору води пожежним автомобілем та людська байдужість щодо дотримання елементарних правил пожежної безпеки.

Крім цього, у населених пунктах (особливо гірських) неможливо під’їхати до місця події (пожежі) через особливості рельєфу (гірська місцевість), що унеможливлює гасіння пожежі з використанням спеціальної техніки.

— Що важливе, як рятівник, ви б хотіли сказати чи донести до косівчан та до мешканців сіл району?

— Я вкотре хочу читачам наполегливо наголосити на суворому дотриманні правил пожежної безпеки та правил життєдіяльності усіма і нагадати, що «біді легше запобігти» (попередити), аніж з нею потім боротись.

— Які заходи відбулися 17 вересня в Косові в зв’язку з професійним святом?

— Вранці на території ДПРЧ-14 м. Косова відбулась церемонія підняття Державного Прапора України та прапора МНС. Потім, як прийнято за традицією, працівники служби цивільного захисту, пожежники, рятівники, пенсіонери і ветерани пожежної охорони та МНС взяли участь у святковому Богослужінні, яке відбулося в церкві Івана Хрестителя. Після чого, в районному Народному домі відбулись урочисті збори за участю першого заступника голови Косівської РДА Івана Грималюка, заступника голови Косівської райради Василя Жмендака, міського голови Миколи Фокшея, голів сільських рад Пістиня та Рожнова Тараса Бейсюка і Василя Ропара та святковий концерт за участю колективів художньої самодіяльності.

— Чому в ЗМІ часто можна побачити інформацію про пожежі в селах Косівського району (особливо у весняно-осінній період)? В чому криється причина цих негараздів?

— Тому, що саме в цей період різко зростає кількість пожеж і в більшості випадків причинами їх виникнення є неконтрольоване спалювання населенням сухої рослинності. Так, на даний час на території Косівського району зареєстровано 126 пожеж, з них у 34 випадках причиною пожеж стало спалювання сухої рослинності.

— У цей святковий день, що б ви побажали рятівникам Косівщини?

— З нагоди професійного свята хочу побажати, щоб їх готовність захищати національні багатства і, насамперед, найцінніше — життя людини, ніколи не вичерпувалась і надихала на нові досягнення у благородній і гуманній справі. Хай щедро сіється добром та достатком життєва нива, наповнюється благополуччям, нових перемог та здобутків у справі захисту безпеки нашої Батьківщини. Хай почуття виконаного громадського обов’язку завжди додає стійкості, впевненості та мужності. Бажаю всім Вам міцного здоров’я, всіляких гараздів та побільше життєвих благ. Нехай мир та злагода панують у ваших домівках, а Господь Бог оберігає Вас від усіх негараздів!

AS_TAR

 

П'ятниця, 23 березня, 2018