Третя вистава за твором Марії Матіос

У травні почалася робота над виставою за книгою Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки». Над виставою працює режисер уродженець Косова, Ростислав Держпільський та акторська трупа Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка.

Про хід роботи письменниця повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі, інформує Gazeta.ua.

«Ніколи раніше я не практикувала таке вникання у процес народження вистави. Цього разу інсценізація роману — це плід нашої спільної із режисером Ростиславом Держипільським фантазії. Для цього я приїхала до Івано-Франківська — і «армагедон» почався!», — написала Матіос.

Авторка зізналася, що було нелегко адаптувати авторський текст під вимоги театральної сцени.

«Ростислав Держипільський так «закрутив» і без того закручений сюжет мого «Майже ніколи не навпаки», що в якусь мить мені здалося: насправді, це шматочки художнього фільму. Перша дія — майже суціль «кліпова», швидкозмінна, інтригуюча. Друга — більш «степенна», сказав би мій дід, тобто розлогіша, пояснювальна», — повідомила вона.

Марія Матіос виклала фото з репетицій, додавши, що отримала велике задоволення від роботи з молодими акторами.

«Я зафотографувала кілька сцен із майбутньої вистави. Ці кадри ще, правда, ні про що не розкажуть, але дух! Дух пошуку вони все-таки передають. Поки актори проводили репетиції, я, щоб не заважати, снувала «блошиними» ринками у пошуках потрібного реквізиту».

«Майже ніколи не навпаки» — вже третя вистава за творами Матіос, яку ставить Івано-франківський театр. Раніше на його сцені побачили світ «Солодка Даруся» та «Нація» — за першими двома романами трилогії письменниці.

П'ятниця, 23 березня, 2018