Плачевні результати

Нові часи — нове ведення господарки. Вже нікого не дивує, що біля файної хати зі зразковим подвір’ям, крім шикарного песика чи котика жодної свійської тварини тут не ведеться. Та навіщо, коли сільськогосподарське виробництво збиткове, а на ринку є всього «до вибору і до кольору». Краще побудувати якусь альтанку, зробити європейський ландшафтний дизайн, викопати маленьке озерце, а ніж вирощувати картоплю, по- мідори, цибульку чи утримувати пару свиней або корівку. Дорікати комусь цим не варто, бо кожен має свій погляд на життя і благоустрій.

Однак, не кожен господар уміє дати раду своїй земельці, зробити лад на обійстю. Нерідко просто ігноруються правила використання земельної ділянки. Стало модним не скошувати трави, а коли висохнуть просто спалити, при цьому порушуючи протипожежні правила. Виколошуються бур’яни, розносяться по цілій окрузі будяки. Часом така практика призводить до плачевних результатів.

Але чому так стається, чому деякі господарі так безвідповідально ставляться до землі? Відповідь напрошується сама — ніхто за це не карає. Але стоп. Чинне земельне законодавство дає на це безправ’я чітку відповідь — хто не уміє газдувати, той повинен нести матеріальну відповідальність, та навіть такий господар може втратити свою земельну ділянку. Цього чекати не варто.

Марко ЗАДЮГАНИЙ

П'ятниця, 23 березня, 2018