Успішна жінка, щаслива мати

Такою була тема круглого столу, який 24 липня відбувся у затишній світлиці районної бібліотеки. Тут зібралися жінки, котрих, крім щоденного (дружина, мати, бабуся, службовець, колега), доля позначила ще й таким гірким титулом: інвалід.

Запросили до себе ще Катерину Сусак, нагороджену орденом княгині Ольги, саме в цей день вели невимушену задушевну розмову про нелегку жіночу долю, тих, котрі цим титулом позначені. Про те, як вдалося слабкість свою, страх, розпач перемогти і «в строю» залишитися та ще й інших підтримувати.

Читали поетичні рядочки одна одній на підтримку, розповідали про себе, як ніхто розуміли одна одну і планували...

Адже, як повідомила голова жіночого комітету обласної асоціації інвалідів М.М. Яремій, яка, власне, зініціювала і проводила це засідання, невдовзі в обласній асоціації інвалідів пройде конкурс, на якому буде визначено найуспішнішу в області жінку-інваліда.

В проекті братиме участь і наш район. А ще ж, крім конкурсантки, треба й групу підтримки сформувати. Тож придумували і як в сучасних народних строях продефілювати, і як коломийковим віночком публіку здивувати.

Вирішили також клопотати перед райдержадміністрацією від жіночого комітету, районної асоціації інвалідів про відзначення Любові Дмитрівни Кіцелюк, завідуючої стаціонарним відділенням Косівського терцентру, котра, мужньо борючись зі своєю хворобою, знаходить сили опікуватись кожним із понад двох десятків пацієнтів: комусь як дочка, комусь як товаришка чи сестра, комусь як небайдужа мати.

Доповідала Марія Яремій і про інші заходи, які планує і неодмінно проводить жіночий комітет. Зокрема їй вдалося спрямувати в район і вже за- безпечити грудними протезами третю частину жінок Косівщини, яких турбує ця проблема...

Так тепло і затишно було в бібліотечній світлиці, де кожна з 15 запрошених жінок ділилася світлом своєї багатої на добро душі.

Л. БОГДАН, учасник круглого столу

Субота, 24 березня, 2018