Гуцули зі скандинавським присмаком

Психологічну драму «Брати» Україна знімає спільно зі Швецією та Данією. Режисером і сценаристом фільму стала українка Вікторія Трофименко.

«Брати» — дебютна повнометражна картина Трофименко. До цього вона знімала документальне кіно. Над картиною також працює один із кращих операторів Європи — українець Сергій Михалчук.

В основу сценарію «Братів» покладено відомий твір шведського письменника Торгні Ліндгрена «Джмелиний мед». Трофименко взяла фабулу роману і перенесла її у Верховинський район Карпат, де живе одна з найцікавіших українських народностей — гуцули.

— Одного разу письменниця потрапляє в маленьке провінційне містечко у Карпатах, де читає в місцевому монастирі лекцію про святих та юродивих. Серед слухачів — літня людина, яку звати Войтко. Вона їде до нього в село і поступово занурюється в життя старого, знайомиться з його братом Станіславом, який живе в будинку навпроти. Згодом письменниця стає «містком» між двома братами, сенс життя яких зводиться до своєрідного поєдинку: хто довше проживе і не принесе задоволення родичеві бути свідком своєї смерті, — зазначено в синопсисі фільму.

Цікаво, що головні герої картини розмовляють автентичним гуцульським діалектом. Для адаптації до перегляду в Україні фільм, швидше за все, доведеться субтитрувати літературною українською мовою. Планується, що робота над картиною про життя гуцульських братів буде завершена у 2013 році. Зараз у Карпатах повним ходом йдуть зйомки.

 

 

Понеділок, 19 березня, 2018