Чи справді собака друг?

"Собака загриз дитину" — такі повідомлення часто надходять від співробітників МВС в різних регіонах України. Рвані рани, обгризені кінцівки, численні укуси — такі болючі наслідки випадкових зустрічей з розлюченими тваринами загрожують, втім, не лише дітям, але й дорослим.

Щоб якось вплинути на господарів пітбулів, мастифів, догів та вовкодавів, депутати пропонують тримати їх на жорсткому обліку, а також — у буквальному сенсі — на короткому повідку. У Верховній Раді чекають на розгляд уже кілька законопроектів, автори яких намагаються захистити людей від агресивних собак. Однак експерти радять шукати винних не серед чотирилапих, а серед двоногих.

— Якось ввечері я вийшов на пробіжку неподалік дому. Було майже темно, зазвичай у тому місці мало людей, і собак часто вигулюють без намордників. На мене накинувся доберман, власник якого стояв неподалік. Стометрівку я склав на кандидата майстра спорту, — пригадує киянин Богдан Процюк, на якого в місті двічі кидалися собаки.

Навіть якби пес усе ж вкусив хлопця, за чинним законодавством у нього мало можливостей покарати власника. За словами речника Міністерства внутрішніх справ Володимира Поліщука, у таких випадках слідчим доводиться «шукати десь у статті 115 або у 121-й (вбивство або нанесення тілесних ушкоджень) Кримінального кодексу, яку можна порушити проти такої людини кримінальну справу».

— Реєструється заява. Залежно від обставин події, на місце може виїхати один або кілька співробітників міліції. Вони оглядають місце події, якщо був факт укусу. Обов’язково призначується експертиза для того, щоб встановити ступінь отриманих травм. І вже, виходячи із зібраних матеріалів, ухвалюють рішення. Якщо є підста- ви порушувати кримінальну справу, то її можуть порушити, — розповів ВВС Україна Володимир Дмитренко із прес-служби МВС.

Втім формально навіть за сам факт вигулювання собаки без намордника передбачена адміністративна відповідальність і штраф до 50 гривень. Але цього недостатньо, аби власники усвідомлювали свою відповідальність, визнають у міліції.

— В принципі, подзвонити, звичайно, можуть — міліція може під’їхати і просто порекомендувати, попередити в усному порядку людину, що вона порушує правила вигулу тварин, — пояснив представник МВС.

Хоча, за його словами, проблема з домашніми тваринами не є надто гострою — людям радше дошкуляють безпритульні собаки.

 

 

Субота, 24 березня, 2018