Мирний вибух в Косові

Не сподівався господар з вулиці О. Кобилянської, що може на своєму обійстю знайти вибухонебезпечний снаряд часів війни. Задумав добру справу: 7 серпня в улоговині, що нижче його хати, викопати невеличкий ставок, бо як дощі, то вода там весь час стоїть. Розчистив ділянку і почав копати.

Та враз наштовхнувся на якийсь метал. Придивився і мало не зомлів, то був артилерійський снаряд. А далі поступив, як і належить — сповістив відповідні служби. 8 серпня прибули піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ТУ МНС в області на чолі з майором служби цивільного захисту Андрієм Бачмагою. Вони зробили висновок, що небезпечна знахідка — артилерійський снаряд калібру 122 мм часів Другої Світової війни, який міг вибухнути від удару лопати.

 

Піротехніки проявили високопрофесійні дії. Вони обережно витягнули снаряд з багнюки, відповідно підготували його до зриву. Вибух був потужний і мирним жителям не вірилося, що відгомін війни так близько. При контрольному обстеженні прилеглої території більше боєприпасів знайдено не було.

Свідком цього дійства був міський голова Косова Микола Фокшей, який подякував піротехнікам за високопрофесійну роботу і висловив надію, що таких «знахідок» поменшає, адже з початку цього року на території нашого району виявлено та знешкоджено більше десятка вибухонебезпечних предметів часів війни.

Служба цивільного захисту у Косівському районі ТУ МНС в області звертається до громадян з проханням дотримуватись елементарних правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів, оскільки всі боєприпаси (артилерійські міни, снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, ручні гранати та інше) вкрай небезпечні і можуть вибухнути будь-якої миті від удару, струсу чи тертя.

У разі виявлення предметів, подібних на боєприпаси, у першу чергу поінформуйте про знахідку місцеві органи влади і найближчий підрозділ МНС за номером телефону екстреного виклику «101» та повідомте точну адресу місця знахідки. Після цього огородіть дану місцевість стрічкою, яку добре видно, і не допускайте туди сторонніх осіб. В жодному випадку не беріть боєприпаси до рук, не переносьте, не розбирайте та не кидайте їх у багаття!

Василь КОВАЛЮК,
начальник служби цивільного захисту
у Косівському районі ТУ МНС в області

П'ятниця, 23 березня, 2018