Кожен четвертий українець не читає книжок

Кожен четвертий українець не читає книг. Для 73% населення книга не входить у сферу інтересів. Такі результати досліджень компанії GfK Ukraine.

Експерти пояснюють це наслідками «важких 90-х», старінням бібліотечних фондів та відсутністю моди бути освіченим. За даними фахівців, зараз щодня або майже весь тиждень читає не більше 15% українців, 19% — беруть до рук книгу раз на місяць.

— Саме у молодих українців гасне інтерес до книг. Якщо в 2009 році серед тих, хто щодня відкривав книгу, був 31% людей до 30-ти років, то в 2011-му році показник впав до 26%. Зате люди стали більше уваги приділяти інтернету і комп’ютерам, — зазначають дослідники.

Найбільш начитана в Європі нація — шведи. Близько 84% з них щорічно прочитує хоча б одну книгу. За даними соціологів, у Казахстані та Естонії чверть населення країни не читає книг взагалі.

Україна стала європейським аутсайдером за кількістю людей, які читають книги. В країні через відсутність моди на освіченість, застарілі бібліотеки і високі ціни зникла традиція читання, а значить, під загрозою вміння нації критично мислити і творчо обробляти інформацію.

Субота, 24 березня, 2018