Освячено кафедральний собор УГКЦ

Понад 5 тисяч вірян взяли участь в освяченні головного храму Коломийсько-Чернівецької єпархії Української греко-католицької церкви — катедрального собору Преображення Христового у Коломиї.

СоборОсвячення собору і Архієрейську Божественну літургію очолив Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук). Зустріли главу УГКЦ трембітами і хлібом- сіллю. Чин освячення собору спільно з Архієреєм здійснили митрополити і владики УГКЦ, папський нунцій в Україні Архієпископ Томас Едвард Галіксон, десятки священиків.

— Завершення будівництва цього видимого храму — це є тільки початок справи, тому що завданням церкви є не так будувати якісь споруди і будинки, але відроджувати людські душі. Тому це є добрий інструмент для того, щоби можна було справді ту місію євангелізації, оголошення Божого слова звершувати, — сказав він.

— Божа краса і Боже світло не мають конфесійних границь. Кожен, хто вступить в цей храм, побачить красу його убранства, відчує, що справді храм цей — небо на землі, то я думаю, що така Божа сила, яка з того храму, сподіваюсь, буде нам подаватися, зможе справді перемінити нас, преобразити і збудувати те, що ми хочемо — мир, злагоду, єдність, християнське суспільство в нашій Україні, — зазначив Блаженніший Святослав.

Розміри собору — 48х42 м, висота — 52 м. У ньому є верхній і нижній яруси площею по 1,5 тис. кв. м. Одночасно тут може поміститися до 5 тис. осіб. Для обігріву храму використані енергоощадні технології, зокрема капілярна система опалення підлоги. Собор побудований із цегли, куполи собору зроблені із міді, кошти на яку пожертвував Папа Римський Іван Павло II під час свого візиту в Україну. Орієнтовна вартість проекту 3 млн доларів. Кошти на храм збирали жителі Коломиї, українська діаспора за кордоном, меценати.

П'ятниця, 23 березня, 2018