Раллі повернулося

6-7 липня відбулося міжнародне змагання «Александров Ралі Карпати», яке є другим етапом Відкритого Чемпіонату України з автомобільного спорту (раллі) та другим етапом Кубку Європи з ралі (Східної зони). У ньому взяли участь 56 екіпажів з України, Росії, Білорусі, Литви, Латвії, Естонії.

На Івана, 7 липня, о 18- 00, на центральній площі нашого міста тисячі косівчан та гостей мали нагоду побачити фінальну частину раллі, нагородження переможців і закрит- тя «АЛЕКСАНДРОВ РАЛІ КАРПАТИ». Поважних гостей привітав міський голова М. Фокшей. Ось уже четвертий рік поспіль це раллі традиційно присвячується пам’яті видатного українського спортсмена та інженера Андрія Александрова. Одне з найцікавіших та найскладніших українських ралійних змагань має давню історію — деякі дороги, якими проходить траса «Александров Ралі Карпати», використовувалися ще під час проведення Чемпіонату Радянського Союзу з раллі. Змагання відбувалися уп- родовж двох днів.
Раллі в місті Косів6 липня гонщики подолали дві міські спецділянки, на які тимчасово перетворилися кілька центральних вулиць Чернівців. Окрім цього, екіпажі взяли участь у церемонії офіційного відкриття перегонів на Соборній площі Чернівців. До речі, спеціальним гостем цього дня змагань став співак та шоу- мен Андрій Кузьменко (Кузьма Скрябін), який в одному екіпажі з естонцем Андрусом Лауром, координатором провідної української команди «Mentos Ascania Racing» (саме за її підтримки виступав шоумен), не лише подолав усю дистанцію цього дня, а й посів за його підсумками 12-е місце у загальному заліку.

7 липня на екіпажі чекала найцікавіша частина перегонів — легендарна 27-кілометрова спецділянка «Шурдин», яка проходить через однойменний перевал на висоті понад 1000 м над рівнем моря. Родзинкою гонки зразка 2012-го року стала також 30-кілометрова спецділянка «Буковина», що пролягає біля підніжжя Карпатських гір і характеризується покриттям з дрібного гравію та вражаючою середньою швидкістю. Через передчасне сходження іменитого литовця Витаутаса Швядаса боротьба за подіум розгорнулася між українськими екіпажами Олександра Салюка, Юрія Кочмаря, чинного чемпі- она України з раллі Валерія Горбаня і Віталія Пушкаря. Також в сутичку старожилів несподівано втрутився росіянин Василь Грязін, якому, попри молодий вік (18 років), вдалося упевнено подолати усю дистанцію і фінішувати на другому місці абсолютного заліку. Захопивши на початку лідерство, Олександр Салюк- молодший вже на другій спецділянці пробив колесо, на додаток до цього у його машині відмовив задній диференціал. Таким чином, два допи, що залишалися до сервісу, Олександр їхав фактично на передньопривідній машині, і це істотно погіршило його позицію. Лідерство ж перехопив Юрій Кочмар, який за всю історію буковинських пере- гонів, став першим — після батька і сина Салюків — переможцем спецділянки «Шурдин». Проте прокол колеса на фінальній спецділянці відкинув одесита на третю позицію абсолюту.

Не обійшлося без проблем і у чинного чемпіона України Валерія Горбаня. Машина екіпажу «Горбань-Ніколаєв» упродовж усієї гонки перегрівалася — та так, що другу суботню секцію Горбаню довелося їхати з включеною пічкою (і це майже у 40- градусну спеку!). Проте чинний чемпіон Валерій Горбань зумів фінішувати на четвертій позиції абсолюту, набравши, таким чином, важливі турнірні очки і посівши другу позицію підсумкового протоколу Чемпіонату України з раллі. Олександр Салюк-молодший, який після того, як на сервісі було усунено несправності, таки набрав темп, удруге поспіль (після минулорічної перемоги) — виграв «Александров Ралі Карпaти». Друге місце посів Василь Грязін, третім в абсолютному заліку став Юрій Кочмар.