Мистецтво живе у кожному

Батьки та вчителі вчать малювати, вишивати, ліпити, розвивати творчість у дітей ще змалечку. Саме у таких роботах хлопчики і дівчатка виражають свої внутрішні переживання, сподівання та мрії.

Та, на превеликий жаль, існує категорія дітей з обмеженими функціональними можливостями.

Щоб проявити себе, зустріти друзів та не бути відкинутим від суспільства, щорічно Косівським РЦСССДМ проводиться фестиваль творчості для дітей з обмеженими функціональними можливостями під гаслом «Повір у себе». Його переможці відвідують обласний фестиваль творчості для дітей-інвалідів. Цього року він відбувався в приміщенні Івано-Франківського академічного театру ляльок ім. М. Підгірянки, де всіх присутніх милувала око виставка творчих робіт дітей даної категорії.

З нашого району свої роботи представляли Миколка Кушнірчук із с. Прокурави, Христинка Грималюк із с. Річки, Христинка Граур із с.Рибного та Петрик Том’юк із с. Старих Кут.

Для запрошених показали гарний концерт. На ньому свої творчі здібності проявили і наші учасники. Маринка Ганущак із с. Пістинь акапельно заспівала пісню про батьків, а Христинка Грималюк розповідала віршик про маму. Сплеск емоцій та бурхливі аплодисменти зірвали наші учасники в залі. Згодом гості фестивалю мали змогу переглянути виставу, після якої отримали дипломи лауреатів обласного фестивалю творчості «Повір у себе» та цінні подарунки. За святковим обідом діти мали змогу ближче познайомитись, поспілкуватись, поділитись враженнями.

З усмішкою на обличчі та іскрою в очах діти повернулися додому, а переможець від Косівського району Миколка Кушнірчук буде відпочивати влітку в спеціалізованій зміні ДПУ МДЦ «Артек».

Людмила СВИРИД,
провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Косівського РЦСССДМ

Субота, 24 березня, 2018