Герой України лише для РУХУ?

У неділю, 25 березня, біля приміщення косівського міського осередку НРУ України було людно. Це і не дивно, адже зібралися рухівці, шоб організовано автоколоною в складі семи машин виїхати в Шешори для вшанування пам’яті В’ячеслава Максимовича Чорновола. Попереду з рухівським прапором їхав 82-річний ветеран УПА Михайло Мамчук.

На поклін Великому Українцю, Герою України, першому Голові Народного Руху України В’ячеславу Чорноволу зібралося багато людей з навколишніх сіл та Косова. Вшанування пам’яті славного сина України розпочалося з панахиди, яку провів священик місцевої парафії Юрій Павличко разом з чудовим церковним хором. Серед присутніх були редактор районної газети «Гуцульський край», член РУХу Л.Безпалова, Голова Косівської районної організації Народного Руху України Д. Бойчук, голова Косівської міської організації НРУ, депутат міської ради Д. Гладун, депутати районної ради, рухівці В. Якібчук, І. Слижук, В. Пітеляк, В. Букатчук, рухівці Ю. Лепкалюк, М. Мамчук, М. Павлюк, Г. Юсипчук, М. Збіглей, Н. Будз та багато інших.

У своєму виступі голова Косівської районної організації Народного Руху України Д. Бойчук наголосив, що з тих пір, коли підступно було вбито лідера НРУ В. Чорновола, минуло тяжких 13 років. І досі цей жахливий злочин не розкрито. Отець Юрій зауважив, що таких, як В’ячеслав Максимович, сьогодні дуже бракує, що ми давно вже були б в Європі, якби не розкололи тоді Рух певні люди.

Голова Шешорівського осередку НРУ Петро Фелещук наголосив, що Чорновіл був людиною, не байдужою до долі українського народу, яка присвятила своє життя боротьбі за краще майбутнє своїх співвітчизників.

Перед присутніми виступили також заступник голови Косівської РДА В. Совіздранюк та секретар сільської ради П. Крилюк. Слід зазначити, що жителі села Шешори зберігають пам’ять про великого сина України і кожного року віддають йому шану, однак, на жаль, серед присутніх не було представників інших демократичних сил Косівщини.

Вівторок, 20 березня, 2018