Буде нова ЛЕП в горах Прикарпаття

3 квітня за результатами тендеру ПАТ «Прикарпаття обленерго» уклало угоду з ТОВ «Новітні енергетичні програми» на будівництво високовольтної лінії електропередач в Верховинському та Косівському районах вартістю 101,98 млн. грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». До кінця 2014 року передбачено будівництво ПЛ-110 кВ Яворів-Ільці загальною довжиною 31,38 км, яка приєднується до існуючої ПЛ-110 кВ Косів-Яворів на кінцевій опорі ПС «Яворів» до ПС «Ільці».

Лінія будується в районі, де середня температура найбільш зимної п’ятиденки становить -200С, середньорічна тривалість громовиць — 104 години.
Траса ПЛ-110 кВ «Яворів-Ільці» проходить землями сільських рад Косівського району Яворівської і Снідавської, та Верховинського району Буковецької, Криворівнянської, Ільцівської а також — Верховинської селищної ради. Значна частина ПЛ проходить в гірських умовах на висотах від 1100 до 1400метрів над рівнем моря. На трасі лінії є 117 кутів повороту і 34 перетини з існуючими повітряними лініями. Враховуючи складність рельєфу на трасі, неможливість підвезення вантажів автотранспортом на ділянки траси від кута No 47 до кута No 63 доставку металоконструкцій, фундаментів та проводів передбачено вертолтною технікою.

На трасі ПЛ-110 кВ передбачено ремонт існуючих доріг з підсипкою їх гравієм, нарізка і планування нових під’їзних доріг, влаштування перехідних містків через яри і струмки, влаштування монтажних площадок під опори.

Субота, 24 березня, 2018