Кімната-пам’яті Миколи Шкрібляка

30 березня у Косові відкрили кімнату пам’яті колишнього заступника голови облдержадміністрації Миколи Шкрібляка, якого вбито напередодні парламентських виборів 2002 року.

У експозиції представлено особисті речі Миколи Шкрібляка, фотографії, газетні публікації, різноманітні документи, передвиборчі листівки тощо. У відкритті кімнати-пам’яті взяли участь голова райдержадміністрації Ярослав Шинкарук, керівники районної та міської рад, представники громадськості, родина М. Шкрібляка, його друзі з Києва та журналісти. Учасникам відкриття кімнати-пам’яті продемонстрували новий фільм «10 років без Миколи Шкрібляка». Десять сумних весен для родини, найближчих друзів і колег, яких усі ці роки збирала на поминальні панахиди, його завжди заквітчана могила в Яворові з написом на граніті: «Ти світився до світу добром — світ жорстоко повівся з тобою». Тут, на монументальній світлині, як і у наших спогадах, він усміхнений, наче живий.

Народжений на Гуцульщині М. Шкрібляк мав велику і дружню родину, гарну сім’ю, високу посаду — заступника голови облдержадміністрації в тогочасній команді М. Вишиванюка. Разом зі своїм шефом він хотів бачити свій край і його жителів багатими, започаткував сприяння влади розвиткові сільського зеленого туризму, заснував Раду з туризму Карпатського регіону і, чи не вперше на ті часи, «притягнув» в область низку міжнародних проектів, зокрема ТАСІС, що стосувалися туристично-рекреаційного розвитку Прикарпаття.

Щоб здійснити свою найбільшу мрію, аби про його рідну Гуцульщину знали по всій Україні, М. Шкрібляк мав намір стати парламентарем. Вибори до Верховної Ради на Прикарпатті у 2002-му «відзначилися» підступним вбивством Миколи Шкрібляка за крок до дверей його власної квартири в обласному центрі. Життя у 43-річного М. Шкрібляка відібрали найманці-кілери, які стріляли йому в спину 18 разів поспіль.

Неділя, 18 лютого, 2018