Поштовик обікрала пенсіонерів

Косівський районний суд Івано-Франківської області визнав винною 27-річну жінку, яка тимчасово працюючи начальником сільського відділення зв’язку, привласнила соціальну допомогу у розмірі більше 6 тисяч гривень. Про це, 13 лютого, повідомили в СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області. Як з’ясовано досудовим слідством, жінка, яка тимчасово перебувала на посаді керівника відділення зв’язку, вносила завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, через що одна й та ж листоноша недоотримувала певні суми, призначені громадянам, як соціальні допомоги.

У першому випадку листоноша, яка доставляла людям виплати, виявила недостачу 3079 гривень. Повернувшись на роботу, жінка зажадала пояснень від керівниці, однак отримала запевнення, що буде проведена звірка і, мовляв, усе з’ясується, чому так сталося. За місяць трапилася аналогічна історія. Отримавши гроші для доставки громадянам, листоноша рознесла їх адресатам, однак знову виявилося, що вказана у відомостях сума не відповідає сумі отриманої готівки. Цього разу не вистачало 3225 гривень і 43 копійок.

Що характерно, сумлінна листоноша, поки її тимчасова керівниця годувала обіцянками розібратися в бухгалтерії, здійснила виплату пенсій та соціальної допомоги громадянам за власні кошти. Для цього їй довелося продати корову. Зрозуміло, що надалі керівництвом центру поштового зв’язку була проведена ретельна перевірка, результати якої підтвердили припущення про те, що тимчасова начальниця відділення зв’язку просто привласнила ці гроші. З метою приховання фактів привласнення коштів на загальну суму 6305 гривень 6 копійок, зловмисниця здійснила неправдиві записи в книзі обліку поштових відправлень, поштових переказів, пенсій і соціальних допомог про те, що листоноші видано усі кошти для доставки громадянам.

У судовому засіданні підсудна повністю визнала свою провину і щиро покаялася у вчиненому. Жінка запевнила, що до копійки поверне привласнені і розтрачені кошти, виконавши зобов’язання за цивільним позовом про відшкодування збитків, завданих листоноші. З урахуванням цих, а також обставин, що пом’якшують вину підсудної, суд вирішив, що виправлення засудженої можливе без відбування покарання, пов’язаного з ізоляцією від суспільства. Суд оголосив підсудній вирок і призначив їй покарання у вигляді обмеження волі з позбавленням права займати матеріально-відповідальні посади упродовж півтора року. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України суд звільнив підсудну від відбування покарання з випробуванням на 1 рік.

П'ятниця, 23 березня, 2018