Конкурс читців

Районний конкурс читців розпочав цьогоріч Шевченкові свята на Косівщині, — повідомили в прес-службі Косівської РДА. Конкурс відбувався 25 лютого в районному Народному домі, і, як і чимало інших літературних свят в ці дні, був присвячений 198-ій річниці від дня народження Великого Кобзаря. Метою проведення конкурсу його організатори визначили необхідність популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення обдарованої молоді, залучення молодих людей до заходів з вшанування пам’яті поета та визначення перспективи розвитку аматорського мистецтва на наступні роки.

Святково оформлена сцена, прикрашена вишиваними рушниками, колоритні народні
костюми з бабусиної скрині і 34 учасники конкурсу. Журі конкурсу відзначило суттєве зростання якісного рівня виконання творів та артистичний вигляд конкурсантів.

За підсумками огляду-конкурсу переможцем стала Ірина Деблюк (районний Народний дім, м. Косів). Друге місце посіли Павло Григоришин (районний Народний дім, м. Косів) та Іванна Стеф’юк (Будинок культури с. Кобаки), третє — Мирослав Кіщук (Будинок культури с. Яворів) та Марина Тріщук (Будинок культури с. Малий Рожен).

Переможців нагороджено цінними подарунками та дипло-
мами відділу культури і туризму, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Косівської рай-держадміністрації.

Як зазначається, до участі в конкурсі було також запрошено активістів низки громадських організацій національно-патріотичного спрямування, в тому числів Косівського осередку Союзу Українок, які від своєї структури нагородили грошовими преміями молоду поетесу Ганну Федюк (Будинок культури с. Уторопи) та наймолодшого учасника Дениса Ярощука (Будинок культури ім. І.Франка с. Рожнів).

Днями у Навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбувся обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу читців, присвяченого 198-й річниці від дня народження Тараса Шевченка.

У конкурсі взяли участь 38 переможців відбірних районних та міських етапів.
Гран-прі конкурсу виборола Роксолана Мацьків (с. Бовшів Галицького району).

Перше місце здобула Оксана Данів (с. Яворівка Калусь-кого району), друге — Марія Петруняк (Калуш) та Христина Олексин (Івано-Франківськ), третє — Марія Бойко (Рогатин), Павло Григо-ришин (Косів) та Марія Стефанко (с. П’ядики Коломийського району).

Переможці конкурсу представлятимуть Прикарпаття на Всеукраїнському рівні.

Субота, 24 березня, 2018