Вшанували Кобзаря

Урочисте святкування 198-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка у Косові було масштабним і водночас цікавим. Будемо сподіватися, яка зберігається десятиліттями, буде ще більш урочистою, адже не за горами ювілей — 200 років від для народження українського пророка. Вшанування великого Кобзаря тривали в Косові два дні — в середу (07. 03) та суботу (10. 03). Все розпочалось урочистим концертом в Косівському районному Народному домі, який на високому музичному та художньому рівні провели учасники художньої самодіяльності з Верховини.

Відкрив урочистості мер міста Микола Фокшей. З доповіддю виступила завідувач Яблунівською бібліотекою М. Костюк, яка цікаво і оригінально розказала про стосунки Тараса Григоровича з жінками, сміливо відійшла від традиційних штампів образу великого генія. Це було досить несподівано і водночас захоплююче, адже багато фактів із життя поета чомусь прийнято замовчувати. Шевченко постав перед нами, не як старець в кожусі, а як молодий, запальний і талановитий чоловік, який любив і якого гаряче кохали українські жінки. Згодом заступник голови РДА Володимир Совіздранюк представив делегацію з Верховинщини. Її очолювали голова Верховинської РДА В. Гондурак та голова Верховинської районної ради Я. Кікінчук. Був присутній і заступник голови Верховинської РДА Ю. Потяк, а також колишній заступник голови Косівської РДА верховинець В. Привика.

На святі були також присутні народний депутат України Василь Чуднов, голова Косівської РДА Ярослав Шинкарук та голова Косівської районної ради Андрій Клуб, які після закінченння концерту подякували верховинцям за чудово виконану святкову програму, на знак пошани подарували їм квіти. Яскраво виступив народний аматорський хор «Гомін Карпат». Не залишили нікого байдужим продекламовані слова читця С. Ілюк та пісні аматорського жіночого ансамблю «Гуцульські дівчата». Можна однозначно стверджувати, що концерт сподобався косівчанам. Це було легко зрозуміти з великої кількості аплодисментів, які пролунали в той день.

До речі, варто зазначити, що зал був повний, хоча молоді серед глядачів було, на жаль, небагато. Очікується, що наші талановиті аматори відвідають Верховину у серпні з концертом відповіддю. Концертом торжества не завершились. У суботу біля пам’ятника Кобзареві знову зібрались небайдужі громадяни Косівщини — в загальній кількості близько 100 людей. Представники влади і громадськості поклали квіти до пам’ятника Шевченку. На жаль, через раптовий вітер, потрібно було час від часу притримувати величезну кількість вінків, щоб вони не падали і не розліталися. Були присутні на вшануванні і представники церкви — панахиду відслужили отці-де-кани Роман Іванюлик та Іван Близнюк. Перед присутніми виступив голова товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка — Богдан Глібчук. Емоційно декламували вірші Кобзаря переможці обласного та районного конкурсів читців — П. Григоришин та І. Деблюк. З палкою і актуальною промовою про наступ на все українське в ЗМІ виступив заслужений вчитель Т.О. Яницький. Святковий музичний супровід забезпечував хор старокосівського будинку культури, який виконав пісні на вірші Тараса Шевченка.

Руслан ШЕЛЕСТ

Субота, 24 березня, 2018