Жіноча ініціатива в дії

Щороку активні, цілеспрямовані дівчата з різних куточків України беруть участь у конкурсі та стають учасницями програми «Перший крок до успіху», для яких вона відкриває безліч різноманітних можливостей досягнення успіху. За підтримки Українського Жіночого Фонду програма має на меті підвищення активної життєвої позиції дівчат-лідерок, залучення їх до активної участі у житті своїх громад і України в цілому.

За роки існування програми відбулося багато цікавих та значних подій, серед яких традиційні зустрічі переможниць конкурсу з Головою Наглядової Ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000», дружиною екс-Президента України Катериною Ющенко, авторкою популярних програм, народним депутатом України Ольгою Гераси-м’юк, акторкою Наталею Сумською, керівником Головної служби інформаційної політики Адміністрації Президента Ларисою Мудрак, танцівницею Оленою Шоптенко та іншими відомими й успішними жінками України. Досвід, досягнення та особисті рекорди жінок надихають і підтримують багатьох молодих амбіційних дівчат.
Крім того, молоді лідерки мають можливість отримати фінансування від Українського Жіночого Фонду у вигляді міні-грантів для реалізації своїх задумів. Це перша серйозна та відповідальна спроба дівчат проявити свій лідерський потенціал, організувати команду та разом з нею принести позитивні зміни у свої громади.

Особливістю програми є постійна підтримка дівчат, які стали її учасницями в попередні роки. Це і інформаційна інтернет-розсилка, і запрошення до участі у різноманітних заходах, таких як Євразійський Регіональний самміт Всесвітнього Партнерства «Живі голоси», і номінування на участь у програмі обміну, що здійснюється Центром «Відкритий Світ» при Бібліотеці Конгресу США, і залучення до реалізації спільних проектів тощо.

Учасниці програми знайомляться з роботою провідних вітчизняних та іноземних організацій, мають можливість дізнатися в чому секрет успіху цих компаній. Вони беруть участь у тренінгах з розвитку лідерського потенціалу, ґендерної чуйності, написання проектів. Під час зустрічей та на форумі «Перший крок до успіху» між дівчатами відбувається обмін цікавими ідеями, досвідом та народжуються нові спільні проекти.
Саме такою новою ініціативою співпраці з Українським Жіночим Фондом став проект «Перший успішний крок» — шлях до працевлаштування дівчат Косівщини», метою якого є адаптація соціально неза-хищених груп населення — безробітних дівчат Косівського району до скрутних економічних умов життя, підвищеня їх творого потенціалу. Важливим питанням залишається подальша реалізація прав жінок на самоуправління, набуття навичок та знань в сфері управління організації, підвищення професійної кваліфікації, вміння скористатись передовим досвідом. Привернення уваги громадськості до даної проблеми актуальна сьогодні, вважає керівник проекту косівчанка Людмила Близнюк. Тим самим започатковано функціонування постійно діючої етношколи, соціальний статус та економічний рівень жінок зріс за рахунок діяльності салону «Вишуканість», що розташований в місті Косові і який розгалужений у своїй діяльності в окремих сферах, таких як індивідуальне пошиття одягу, рукоділля, перукарня, що беззаперечно дає можливість знайти себе для багатьох жінок.
Специфічними завданнями проекту є проведення навчання та інформаційної компанії щодо формування навичок та вмінь у безробітних дівчат з оволодіння професійними якостями, які в майбутньому допоможуть реалізувати себе в малому бізнесі, пов’язаному із сферою обслуговування та розвинути цю сферу в провінційному містечку, типовому для Карпатського регіону.
Контактні телефони салону «Вишуканість»: 2-24-51
(067) 396-40-26,
(096) 942-47-17.
Запрошуємо до співпраці!

Олена МАРЧЕНКО

Понеділок, 19 березня, 2018