Чорно-біле ОГО-ГО

14 лютого у Косівському Центрі дитячої відбулася чергова прем’єра молодіжного театру «ОГО-ГО». Вистава під назвою «Чорне та Біле» була виконана в стилі сучасного театрального дійства з елементами пантоміми. Своїми думками після вистави ділиться творчий керівник Світлана Морикіт.

Задум для створення даної постановки прийшов миттєво і надзвичайно спонтанно. Хотілося представити для глядача щось нове, неординарне і цікаве водночас. І ось

— «Еврика»! В голові промайнув «чорно-білий» пантомімічний сюжет (а тему пантоміми ми якраз проходили на попередніх заняттях студії), який з кожним написаним словом розгортався і наповнювався все новими мініатюрками.

Кохання — завжди актуальна тема. У неї немає меж, граней, вікових кордонів чи соціальних статусів. Та все ж
хотілося відобразити та розкрити це почуття якось по-особливому, використовуючи порівняльні методи, спецефекти, контрасти настроїв акторів тощо. Вистава була присвячена Дню Святого Валентина, а тому основне її спрямування

— розбудити і запалити у най-черствішому серці теплу іскру кохання. Сподіваємося, нам це вдалося.

— Чому така назва? Скільки театральних жанрів було використано в даній постановці

— «Чорне і біле» — відвічне філософське питання людства. Всі ми, і наше життя в тому числі, маємо свій початок і свій кінець. Все наше життя розмальоване рівномірно чорними і білими фарбами, які в глибокому змісті асоціюються з добром і злом, світлом
і темнотою. І хоча частіше чорний колір переважає над білим, проте слід пам’ятати, що навіть найменша мрія здатна змінити світ і зробити його набагато красивішим...

Розкрити все це різноманіття ми спробували, використавши такі театральні жанри, як пантоміма, тіньовий театр, комедію дель-арте.

— Музичний супровід до вистави був досить вдалим. Хто підбирав музику до вистави?

— Приємно вражена! Музику підбирала на свій смак, опираючись на сюжет сцен та їх головний зміст. Це було неважко, а, навпаки, цікаво. Музика у постановці повинна була зіграти одну з найважливіших ролей, адже актори не «озвучували» своїх слів, а передавали їх через пластику, яка неодмінно відштовхувалася від звукового супроводу. А використані музичні композиції були різножанровими: від класичної музики, лірики до сучасного дабстепу.

— Для Косова це була кардинально нова і сучасна вистава. Чи складно було її втілити в життя?

— Так, вистава справді була незвично новою для міста. Проте втілити її в життя було не надто складно. Актори студії відразу ж захопились своїми ролями і працювали з повною віддачею. Незважаючи на «холодні» умови, де відбувались щоденні репетиції, та повторення одих і тих самих сцен, «ого-говці» досягли того, що поставили за мету. Звісно, були невеличкі ньюанси, але це не завадило реалізувати заплановане. Якщо є бажання творити, всі перешкоди, що трапляються на шляху, зникають. І ще, варто зазначити, що при створенні таких постановок одній людині просто не справитись. Тому хочеться висловити свою величезну вдячність людям, які в нас вірили і допомагали.

— На прем’єрі було дуже багато людей. Чи всі зрозуміли про що ця вистава?

— Ну для цього варто провести соцопитування. Але більшість людей, які ділилися враженнями від вистави, все ж вловили її суть і психологічно-філософські настрої. Проте, на мою думку, були і ті, хто просто насолоджувався побаченим, не вникаючи в зміст. Насправді приємно, коли глядачі заповнюють весь зал, а не «кучкуються» поодиці на самотніх рядах. Ми вражені, що в нашому місті є все ж небайдужі до театральних постановок люди, причому різних вікових категорій. А це ще один стимул до поповнення наших рядів!

— Які у вас плани на майбутнє?

— Планів як завжди багато. Вже починаємо працювати над підготовкою до щорічного районного огляду художньої самодіяльності. Презентуватимемо на ньому невеличку постановочку на гуцульську тематику з творчості Онуфрія Мамчука. А якщо матимемо можливість і, звичайно, глядача — повторимо виставу «Чорне і біле». Інші плани «озвучимо» трішечки пізніше, оскільки вагаємося у виборі тематики та жанру майбутньої постановки.

Розмовляв Тарас ПАСИМОК

Субота, 24 березня, 2018