Відзначили День Соборності

20 січня в приміщенні Косівського Народного дому відбулися святкові заходи, приурочені до Дня Соборності України. Серед представників влади були присутні мер міста Микола Фокшей, заступник голови міста Василь Сліпанюк, заступник голови районної ради Дмитро Бойчук, заступник голови Косівської райдержадмініст-рації Володимир Совіздранюк, а також депутати районної та міської рад.

День Соборності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. — прийняття IV Універсалу УНР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР згуртувалися (від 1 до 3 мільйонів людей), і 21 січня 1990 р. узявшись за руки, організували на дорогах і шосе «живий ланцюг» між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

Живий ланцюг в 1990 році став однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї.

Понеділок, 19 березня, 2018