Звіт міського голови

Високоповажні господарі міста!

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», дотримуючись принципів відкритості та прозорості у роботі Косівської міської ради, як керівник, який обраний Вами на посаду міського голови, доповідаю про виконану роботу за період з моменту проведення першої сесії міської ради шостого демократичного скликання 26 листопада 2010 року та за 2011 рік.

Депутатський корпус Косівської міської ради складається з 32 народних обранців від 11 політичних сил, які, відповідно до законодавства, об’єднані в депутатські групи: Партія
регіонів — 4, політична партія «Фронт Змін» — 5, Народний Рух України — 3, ВО «Свобода» — 5, ВО «Батьківщина» — 2, політична партія «Наша Україна» — 2, Конгрес Українських націоналістів — 4, Українська Народна Партія — 3, Соціалістична партія України — 2, Українська партія — 1, Політична партія «Європейська партія України» — 1. За фаховим спрямуванням депутатський корпус складається з приватних підприємців, медиків, працівників освіти, фахівців, які працюють в органах виконавчої влади, на державних та у комунальних підприємствах.

Серед 32 депутатів всього є 2 жінки. З метою забезпечення спільних інтересів териоріальної громади Косівська міська рада разом з депутатським корпусом працює стабільно, виважено приймає рішення у межах чинного законодавства.

Усі проекти рішень міської ради детально обговорюються та опрацьовуються у профільних депутатських комісіях із залученням спеціалістів, керівників установ та організацій, а також структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради.
Працювали такі постійні комісії міської ради: соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів (голова В.М. Данильців), муніципального розвитку та інвестицій (голова Н.Д. Кравчук), житлово-комунального господарства (голова М.І. Збіглей), земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (голова Ю.В. Соломченко), охорони здоров’я та соціального захисту (голова О.Я. Степанченко), законності, правопорядку, адміністративних порушень, депутатської етики та мандатна (голова С.О. Кирилов), торгівлі, побутового обслуговування, транспорту, зв’язку і розвитку підприємництва (голова Б.В. Лаврук), збереження культурно-історичної, архітектурної і наукової спадщини та розвитку туризму (голова Р.М. Печижак).

У даний час у виконавчому апараті міської ради працюють 9 осіб, а саме: міський голова М.М. Фокшей М.М., заступник міського голови В.М. Сліпанюк, секретар міської ради О.Д. Фокшей (на даний час посада вакантна), секретар виконавчого комітету О.С. Яремин, головний бухгалтер Г.М.Гордій, бухгалтер Н.П. Черевко, землевпорядники М.П. Риптик та Л.П. Волощук, юрист Т.І. Михайлюк, а також водій, секретарка, прибиральниця, сторож.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія ради. За період з 23 листопада 2010 року відбулося тринадцять сесій міської ради, з яких — одна була урочистою з нагоди 20-ї річниці Незалежності України (VI сесія від 23 серпня 2011 р.) та одна позачергова (ХІ сесія від 12 грудня 2011 р.).

На засіданнях погоджувальної ради у відповідності до законодавства України та на основі Регламенту Косівської міської ради, затвердженого рішенням міської ради від 16. 12. 2010 р. №12-2/2010, вирішувались актуальні питання розвитку міста.

З допомогою громади міста, депутатського корпусу, підприємців, активної інтелігенції багато задуманого вдалося зробити. Зупинюся на найважливішому. Програмні завдання, які формувались для виконання на цілий рік, були розділені на три етапи:

І-ий — виконання робіт виключно силами та коштами міської ради, громадськості; ІІ-й — виконання комплексних робіт з участю та допомогою районної влади; Ш-й — виконання комплексних робіт з залученням коштів обласного та державного бюджету.

Розвиток міста та благоустрою.

Одним з найболючіших питань міста є питання запобігання наслідків зливних дощів та підняття рівня води в районі вул. Дружби, біля газконтори, вул. Павлика.

Саме з цього відповідального завдання розпочалися роботи навесні минулого року. Завдяки міській раді та ініціативній групі жителів Руслани Кашиної, Надії Киф’юк, депутата міської ради Юрія Довбенчука, а також начальника Косівського РЕМу Валерія Бодна-рука, приватного підприємця Василя Атаманюка зроблена велика робота по відведенню води на вул. Дружби — прочищена від заростей дерев і викопана добротна канава, яка відводить поверхневі та стічні води. Однак, ця робота в повній мірі ще не завершена: ще треба очистити, поглибити та зміцнити русла струмків і потоків, відновити стічні канави, які окремі господарі просто закидали, що може знову автоматично привести до підтоплення. Тому питання щодо запобігання підтоплення житлових будинків під час великих дощів маємо вирішувати постійно, гуртом усією громадою і на Москалівці, і на Монастирському.
У Косові, як районному центрі, зосереджені підприємства, організації, установи, культурні, освітні, мистецькі заклади, послугами яких користується все населення району, а місто, в свою чергу, надає їм посильну допомогу в забезпеченні благоустрою, обслуговуванні комунікаційних систем.

За звітний період докладено чимало зусиль, щоб змінити естетичний і санітарний вигляд міста. Завдяки праці людей міського комунального підприємства «Косівміськводосервіс», господарів та підприємців місто має ошатний вигляд. Охайність і чистота вулиць надає місту привабливості. Взірцевими по благоустрою є вул. Ірчана та Середня.

Ретельний збір сміття та прибирання території міста, виготовлення та встановлення лавочок для відпочинку (8 шт.), урн для сміття (30 шт), виготовлення дошки оголошень, облаштування відпочинкової зони біля бансько-го мосту та набережної над Гуком, в парку біля літньої сцени, розбір аварійного приміщення колишнього кінотеатру — це і є проведений нашими спільними зусиллями благоустрій.

За звітний період реконструйовано і естетично облаштовано центральну частину Косова, очищено лимнівки та стічну каналізацію, вистелено нове асфальтне покриття на вул. Незалежності та Шевченка, проведено ямковий ремонт вулиць міста дорожньою висівкою, грейдерне вирівнювання доріг, встановлення вуличних світильників та електрощитів, розмітку центральних вулиць, поточний ремонт комунальних доріг, ремонт фасадів будинків у центрі міста, відремонтовано і освітлено більшість вулиць міста. Так, загальна протяжність таких електромереж становить тепер 21,2 км. Вмонтовано 380 світлоточок, які освітлюють місто, регулюють освітлення 11 при-
ладів обліку електроенергії (із них 10 приладів диференційного обліку). В цілому на утримання вуличного освітлення витрачено 65,0 тис. грн.
Всього на благоустрій міста в 2011 році було виділено і витрачено 434,0 тис. грн.

За рахунок коштів і зусиль міської ради проводився благоустрій сміттєзвалища в с. Вербовець. Для цих потреб було придбано трактор за 56,0 тис. грн. Оплачується робота двох працівників (чергового та тракториста).
Громадською толокою прибирано території міста до урочистих свят, а також зрізку старих аварійних дерев у центрі міста, на території кладовища на Москалівці, на вул. Над Гуком, біля підвісної кладки.

Одне з найважчих питань — прибирання сміття та захоронення твердих побутових відходів не лише з міста, а і його околиць залишається на порядку денному і в цьому році. Проблемними залишаються низька оплата міськими жителями оплати за вивіз сміття; створення стихійних сміттєзвалищ; захаращення сміттям берегів річки, потічків, ярів; обклеювання стовпів різними оголошеннями; безсистемна стоянка автомобілів у центрі міста; незавершене обладнання світлофору.
З метою ефективного самоврядування в місті створено 16 об’єднань співвласників багатоквартирних комунальних будинків (ОСББ), що становить 25% усіх комунальних будинків.
Частково зношена інфраструктура міста потребує додаткових ресурсів. Ведеться пошук інвесторів, які б могли зацікавитися міським розвитком.

Розвиток культури.

Районний центр набув привабливості завдяки культурному і мистецькому піднесенню. Сюди з охотою їдуть гості, туристи, відпочиваючі з усіх куточків світу.
Вперше започатковано фестиваль «В Косові на Івана «Лудинє», приурочений до відновленого дня міста. Відрадно, що культурні традиції краю підтримала інтелігенція та молодь.
Грандіозним виявився старт у центрі міста V міжнародного «Александров-ралі-2011» з участю керівників Івано-Франківської та Чернівецької ОДА, народних депутатів України.
Проведення ХІХ Гуцульського фестивалю в Косові стало історичною епохальною подією для усієї України. За зразкове проведення фестивалю керівники району та міста отримали подяку від голови ОДА М.В. Вишиванюка, зарубіжних делегацій, схвальні відгуки у засобах масової інформації.

Впровадження інвестиційних проектів на території міста.

Завдяки старанням голів ОДА М.В. Вишиванюка, Косівської РДА — Я.І. Шин-карука, голови районної ради А.І. Клуба були залучені кошти з державного, обласного та районного бюджетів у сумі 9254,5 тис. грн.-
о по району — 12660,7 тис. грн.) для розвитку об’єктів соціально-культурного та господарського призначення міста, які введені в експлуатацію в 2011 р. Сума залучених власних коштів міської ради на ці потреби склала 560 тис. грн.

За рахунок коштів міської ради здійснені такі роботи:

— ремонт пішохідного мосту через р. Рибницю (8,0 тис. грн.),
— відкрито мостовий перехід через потік Монастирчик (216,5 тис. грн.),
— перекрито дах дошкільного навчального закладу «Сонечко» (35,0 тис. грн.),
— проведено капітальний ремонт приміщення міської ради (256,0 тис. грн.),
— замінено вікна і двері школи-садка, навчально-виховного комплексу — НВК (10,0 тис. грн.),
— виготовлено проектно-кошторисну документацію на пуско-налагоджувальні роботи (2,5 тис. грн.),
— витрачено на утримання доріг в літній та зимовий періоди (45,0 тис. грн.),
— виділено 900 листів шиферу для перекриття висотних будинків.

Підготовка програм соціально-економічного розвитку міста на обласний та республіканський конкурси.

Міська рада розробила і подала на обласний та республіканські конкурси 10 інвестиційних проектів — програм у сфері житлово-комунального господарства та бюджетної сфери міста. На виконання «Програми енергоефективності Івано-Франківської області на 2010-2014 рр.» були подані проекти, спрямовані на скорочення викидів або збільшення поглинання парникових ефектів, розвиток та реконструкцію системи водопостачання та водовідведення, з технічного переоснащення та капітального ремонту житлових будинків, що введені в експлуатацію до 01. 01. 1989 р., в яких функціонують об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, впровадження енергозберігаючих технологій на очисних спорудах.
На жаль, грантодавці поскупилися для міста, бо лише один проект обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування «Центр ігрового простору та розвитку дітей в загальноосвітній школі І-Ш ступенів №2 міста Косова» став переможцем.

Земельні відносини.

Протягом 2011 року міська рада за участю постійної депутатської комісії з земельних відносин розглянула 775 заяв і клопотань від громадян, організацій та підприємств і прийняла по них відповідні рішення.

Станом на 1 січня видано 39 дозволів на розробку проектів землеустрою жителям міста, 76 справ — з технічної документації із землеустрою з передачі у власність, 81 державний акт на право приватної власності на земельні ділянки. Виготовлено правовстанов-люючі документи та видані державні акти на право постійного користування землею таким установам:

1. Школа І-ІІІ ст. № 1;
2. Школа-гімназія;
3. Дошкільні навчальні заклади “Горобинка”, “Сонечко” та навчально-виховний комплекс (школа-садок);
4. Косівська ЦРЛ;
5. Релігійна громада Римо-Католицької
церкви;
6. Косівський стадіон;
7. Центр дитячої творчості.

За 12 місяців 2011 року поступило в бюджет міської ради:

— від оренди землі — 420101,65 грн., у т.ч. від фізичних осіб — 171568,92 грн., юридичних осіб — 248532,73 грн.;
— від земельного податку — 58822,76 грн., у т.ч. від фізичних осіб — 14983,30 грн, від юридичних осіб — 43839,46 грн.;
— від продажу 7 земельних ділянок не-сільськогосподарського призначення площею
0,1613 га — 207899,36 грн.

Розроблено і затверджено сесією міської ради детальне планування 40 земельних ділянок загальною площею 2,4 га (0,06 га на одного забудовника) для будівництва житлових будинків на вул. Дружби (13 ділянок — 0,78 га) та вул. Середній (27 ділянок — 0,78 га) із земель, які знаходились в користуванні, але не використовувались за цільовим призначенням (громадське пасовище).
Виділено в центрі міста земельну ділянку площею 0,03 га для встановлення дитячого ігрового майданчику.

Розвиток культури, спорту, фізичного виховання дітей та молоді.

На розвиток спорту було виділено з міського бюджету 80 тис. грн. Перемогами радували спортсмени з футболу, які вибороли І лігу області, класичної боротьби, волейболу, настільного тенісу, мотоциклетного спорту, легкої атлетики, шахів та шашок.
Спільно з районним відділом управління освіти придбано та встановлено крісла, покрівлю для стадіону та здійснено їх монтаж.
Завдяки голові Косівської районної ради А.І. Клубу, депутатському корпусу Партії регіонів, міської ради встановлений і переданий на баланс міської ради дитячий ігровий майданчик на загальну суму 57,0 тис. грн.

Утримання міської ради та дошкільних установ міста.

На утримання міської ради в цілому було виділено 5870,1 тис. грн., що і склало видаткову частину. З них на апарат управління витрачено всього 808,6 тис. грн., в т.ч. на виплату заробітної плати — 542,9 тис. грн., захищені статті — 27,0 тис. грн., на інші видатки — 238,7 тис. грн.
На міську раду покладено відповідальне завдання утримувати дошкільні установи міста. На це у минулому році виділено 4755,9 тис. грн., що дорівнює 2/3 видатків міста. На їх потреби, зокрема, витрачено: 470,6 тис. грн.
— на продукти харчування; 384,1 тис. грн. — на енергоносії; 2884,5 тис. грн. — на заробіт-
ну плату; 1016,7 тис. грн. — на інші видатки.

Інвестиції міської ради в ДНЗ склали 54 тис. грн. Замінено металочерепицею понищений градом дах дитячого навчального закладу «Сонечко», проведено заміну вікон і дверей навчально-виховного комплексу, благоустрій територій дитячих садків. Для пуску унікального геотермального опалення в навчально-виховному комплексі (школі-сад-ку) розроблено документацію з електрифікації котельні з тепловими помпами.

Робота виконавчого комітету.

Виконкомом міської ради у 2011 році провів 14 засідань. Розглянуто 147 питань. Видано 498 заяв різного характеру (будівництво, реконструкція, дарування, відчуження, перевід приміщень з житлового в нежитло-ве, інше). Одержано і надіслано відповіді на 802 листи від ОДА, РДА, організацій, населення. Розглянуто і надано відповіді на 59 розпоряджень РДА, задоволено 27 заяв на допомоги.

За звітний період на звернення громадян міською радою видано 3477 довідок.

Вирішення проблемних питань у 2012 році.

В цьому році значна увага буде приділена вирішенню проблемних питань, які потребують значних капіталовкладень, а саме:
— ремонт розбитих доріг на Мос-калівці, біля «Скіф -авто»;
— ремонт багатоквартирного житлового фонду міста (дахи, мережі, фасади);
— проведення ремонтних робіт мереж водопостачання, водовідведення та каналізації. Адже через так звані «рвані» роботи на водопроводі підприємство міськводоканалу щорічно витрачає величезні кошти, а люди в той же час страждають від недопостачання води. Подано 2 проекти на виділення коштів з державного бюджету на загальну суму 4,5 млн. грн.;
— відновлення кладки біля АТП.

Міська рада виділила з фонду розвитку

400 тис. грн. для перекриття дитячого садка «Горобинка», заміни освітлення виховного навчального комплексу — школи-садка, капітального ремонту кухні дитячого садка «Сонечко», на замовлення проектів соціально-економічного розвитку міста.
На жаль, залишилося ряд невиконаних завдань, які не можливо вирішити коштами місцевого бюджету. Одним з таких є сумні наслідки стихій 2008-2010рр. На території міста зареєстровано 44 зсуво-небезпечні ділянки, що загрожують об’єктам життєзабезпечення, в тому числі 79 житловим будинкам та спорудам. Зусиллями голови Косівсь-кої РДА Я.І. Шинкарука, голови ОДА М.В. Вишиванюка необхідні кошти передбачені, однак змушені чекати на них.
З метою розширення відпочинково-розважальної інфраструктури Косова, залучення додаткових інвестицій, приваблення інвесторів та туристів необхідно провести інвентаризацію земель, розширити і встановити конкретні межі населеного пункту і на основі цього розробити новий генеральний план міста.

Роботи багато. З вашою допомогою будемо їх виконувати.
Дякую усім за співпрацю!

П'ятниця, 23 березня, 2018