До Косова злетілися голуби

В приміщенні Косівської ЗОШ №1 відбулась виставка спортивно-поштових та декоративних голубів Івано-Франківської федерації голубиного спорту України. Щоб дізнатися більше про подію, ми поспілкувались з головою Івано-Франківської федерації Пилипом Сербалюком, членом виконкому Косівської міської ради, який зокрема зазначив, що у даній регіональній виставці спортивно-декоративних голубів беруть участь голубо-води з Коломийського, Городенківського та Снятинського районів, але найбільше — з Ко-сівського. Сама Федерація створена в 1995 році спільними зусиллями більш, ніж 100 голубоводів області. В 2011 році відбулося 11 змагань. На виставці були представлені голуби чемпіони — можна їх було побачити і оцінити. Паралельно із спортивними голубами виставлялись і декоративні голуби. Це Дутиші, Павліни, Якубіни, німецькі виставочні та інші.

Після того, як голубоводи ознайомилися із виставкою, була проведена конференція, на якій були присутні представники із Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей. Також, був присутній на виставці і голова федерації голубиного спорту України Іван Бондараш з Чернівців.

В рамках виставки було проведене нагородження голубів з категорій А, B, C, D. Також відзначено п’ятірку кращих голубів, кращого голуба та голубку. Спеціальних нагород удостоїлися майстер голубиного спорту та кращий голубівник області. В номінації чемпіони дистанції були нагороджені медалями голуби з усіх 11 категорій, а за участь у змаганнях всі учасники нагороджені пам’ятними медалями і дипломами.

Пилип Пилипович відзначив, що ідея проведення в Косові виставки належить саме йому. Він очолює Івано-Франківську обласну федерацію голубиного спорту вже 16 років. Остання така виставка в Косові відбулася в 2004 році. Голубами П. Сербалюк займається з дитинства, вже більш, ніж 40 років. Він виховав голуба — чемпіона дистанції. В 2011 році мав перемогу кращого голуба в класі А, а також завоював четверте місце в номінації кращий голубівник нашої області.

Всі учасники хочуть, щоб проведення таких заходів відбувалося поближче до великих центральних міст, таких як, Івано-Франківськ чи Коломия. Проте, цього року, наголосив П. Сербалюк, він більше часу потратив на підготовку і організацію даної виставки, бо це є клопітка праця і все-таки настояв на тому, щоб вона відбулася в Косові.
На виставці були присутні голова міста Косова Микола Фокшей, заступник начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Михайло Мельничук, ЗОШ №1 представляв Ілля Будз. Багато зусиль для проведення виставки доклали завідуючий районним відділом освіти Володимир Кузьменчук та директор ЗОШ №1 Галина Грималюк.

Вівторок, 20 березня, 2018