Вибрати не можна тільки Батьківщину

У нвчальних закладах району пройшли тематичні вечори, конкурси патріотичної пісні, спортивні змагання, приурочені 20-річчю Збройних Сил України. Один із таких заходів під назвою «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» (поетичні рядки Василя Симоненка) відбувся в Косівській ЗОШ І-Ш ступенів №1 (директор Г.М.Грималюк), в якому брали участь учні 9-11 класів. Мабуть, всі присутні на дійстві із задоволенням спостерігали, як по-військовому ошатно одягнуті юнаки чітко виконували вправи стройового тренажу, відповідали на привітання начальника, викладача предмету «Захист Вітчизни» генерал-хорунжого Українського козацтва І. Будза, а дівчата в білих халатах зі знанням справи справлялись зі своїми функціями — надавали допомогу «пораненим».

До змагальної програми двох команд, сформованих з допризовників та «медсестер» з 11 -х класів, входили різноманітні військово-спортивні та козацькі види: розбирання і складання автомата, а також спорядження його магазину, стрільба з пневматичної гвинтівки по повітряних кулях та метання м’яча в баскетбольне кільце, естафетний біг в мішках і перетягування канату, чищення картоплі на час, письмове звернення до «коханої»...
Учасників конкурсів активно підтримували не лише учні, а й їх наставники, що допомогли військовому керівникові підготувати та провести святкове дійство: Л.В. Голубенко і М.Р. Александрук, заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи, педагог-орган-ізатор С.В. Данилейчук, старший вчитель фізичного виховання, чемпіон України з легкої атлетики серед ветеранів М.О. Рабинюк, класні керівники, а також гості — представники Спілки офіцерів і Українського козацтва.
Боротьба була напрочуд впертою, і, як часто трапляється в таких випадках, закінчилася внічию — 47:47. Під час
кількахвилинних перерв між етапами змагань звучали патріотичні та інші популярні пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності, а також Б.Д. Григорчука, колишнього учня школи, а нині — молодого вчителя музичного мистецтва, який продемонстрував хороші вокальні здібності з перспективою на майбутнє...
Віриться, що всі школярі (не тільки даного навчального закладу) пам’ятатимуть слова Поета про Батьківщину, втілюватимуть в життя, де б вони не перебували, глибокі почуття патріотизму, високої національної гідності та моралі, надійні належні якості захисників Вітчизни.

Ярослав ЩЕРБАНЬ,
майор ЗС України, член НСЖУ

Субота, 24 березня, 2018