Даунхіл з'явився в Косові

Інтерв ’ю з Назаром Гордієм — активним косів ’янином, студентом КІПДМ ЛНАМ, переможцем Всеукраїнського змагання з нового виду велоспорту під назвою Даунхіл.

Що таке даунхіл?
— Даунхіл (від англ. Down-вниз та hill-гора) — це швидкісний спуск на гірських велосипедах, одне із найяскравіших і найекстремальніших занять у світі спорту. Суть швидкісного спуску досить проста — з’їхати з гори якнайшвидше. Однак, це не так легко, як може здатися. Сучасні траси швидкісного спуску дуже складні і небезпечні. Вони рясніють «родзинками» з куп каміння, крутих спусків, звивистих ділянок, прокладених між деревами трамплінів. Даунхіл вимагає досить серйозної підготовки від спортсмена. Основне тут — це техніка керування велосипедом, хоч і фізична підготовка дуже важлива, адже деколи спортсмени після п’яти хвилин спуску просто падають без сил. Середня швидкість руху — 36 км на годину, максимальна — 60км. Перепад висот становить близько 80 метрів.
Задоволення від катання, а також його безпека залежать не тільки від велосипеда, а й від екіпіровки. В ідеалі захист включає в себе пластикові щитки, скріплені сітчастим матеріалом по всьому тілу, руках та ногах. На голові має бути обов’язково шолом — необхідний елемент. Він надійно захищає від різних травм при падінні на великій швидкості. Досвідчені велосипедисти радять обов’язково надягати шолом і на вулицях міста, і під час мандрівок лісовими стежками.
— Розкажи трохи про себе, чому ти вирішив зайнятись таким екстремальним спортом, як даунхіл?
— Я катаюся на велосипеді десь з 6 років. Завжди захоплювався екстремальними видами спорту, проте чомусь цей найбільше припав до душі. Декілька років тому, я почав серйозніше відноситись до незвичного і цікавого захоплення. І це лише початок (сміється).
— Наскільки цей спорт небезпечний?
— Досить небезпечний! У мене та багатьох райдерів (велосипедистів) майже після кожної гонки є декілька синяків, розтягнень, забоїв, а деколи й доходило до переломів.
Інтерв ’ю з Назаром Гордієм — активним косів ’янином, студентом КІПДМ ЛНАМ, переможцем Всеукраїнського змагання з нового виду велоспорту під назвою Даунхіл.
Але без травм не було б і такого задоволення від downhill. Адже у цьому і суть, щоб якнайшвидше проїхати складний відрізок траси і не втратити контроль, а тим більше не впасти.
— Скажи кілька слів про свої здобутки і перемоги.
— Значних перемог ще не так багато, бо займаюся цим видом спорту відносно недовго. Але 19 жовтня 2011 року на Всеукраїнських змаганнях «Final of Season 2011» завоював перше місце у категорії mini-DHi у м. Івано-Франківську серед юніорів. Там було багато райдерів з Сімферомоля (Крим) та з різних областей України. Найбільше запам’яталися міжнародні змагання на Буковелі, адже змагання — це завжди весело, багато приємних вражень, нових знайомств і так далі. На змаганнях «Фінал Сезону» в Україні — це була моя перша серйозна перемога і я націлений продовжувати у тому ж ритмі.
— Розкажи про побудову спеціальної траси для Даунхілу на горі Михалковій у Косові. Хто її створює і для чого?
— Траса на хребті поблизу г. Михалкової будується для того, щоб косівські райдери і любителі просто покататися на велосипеді мали де потренуватися і провести весело час. Створють ж її ті, хто катається на гірських велосипедах, але є і багато «вандалів», які постійно міцність і надійність конструкції. Такі велосипеди комплектуються найбільш міцним і витривалим устаткуванням.
— Назви фанатів цього спорту серед молодих косів’ян.
— У Косові, буквально за останні 2 роки почало дуже багато людей займатися цим спортом. Серед косівських райдерів можу назвати: Богдана Боюка, Стаса Гачака, Назара Стефурака, Володимира Крицкалюка та Андрія Хруща, хоча є ще дуже багато й інших!
— Де можна знайти інформацію про рух даунхілу в Україні та області?
— Інформацію про змагання можна знайти на сайті Велохати www.velohata.com. Або на багатьох українських сайтах з велоспорту.
— Як можна до вас долучитись молодим хлопцям, які хочуть відчути адреналін в крові?
— Для того, щоб стати одним з райдерів, потрібно мати гірський велосипед і натхнення, домовитися з нами (косівськими райдерами) про те, коли всі будемо збиратися на трасі. Зв’язатись зі мною можна через сайт Вконтакті і — вперед за новими враженнями і відчуттями.
Наша група — http:// vk. com/club10319594
— Які у вас плани на майбутнє?
— На даний момент — удосконалити свій велосипед за зиму, а на наступний рік прагнути до нових вершин і нових перемог.
Ми ж від редакції бажаємо лише успіху нашим молодим спортсменам і головне без травм!

Руслан ШЕЛЕСТ

Середа, 23 серпня, 2017