Гуртова колядка

7 січня, о 21:00, на Майдані Незалежності відбулася перша в історії міста Косівська гуртова колядка. На святковій зустрічі зібралося десь біля 60 людей, які, не зважаючи на відсутність снігу, відчули Різдвяний дух та заколядували. В основному зібралася молодь, але дуже приємно, що прийшли підтримати нас і старші люди, а також маленькі дітки.

Заплановано було виконати 5 колядок, тексти до яких роздавали бажаючим. Розпочали з «Добрий вечір тобі», потім були «Бог ся рождає», «Тиха ніч, свята ніч». «Во Вифлеємі нині новина» знали далеко не всі, однак щиро і голосно намагалися підспівувати, тому вийшло досить непогано.
Закінчити все планувалося колядкою «Нова радість стала», проте після її виконання всі так захопилися, що дорослі зініціювали виконати ще твір «Ой, уставай, брате». Молодь практично не знала слів, проте всі зачаровано слухали. Всім так сподобалось колядувати, що вирішили повторно виконати «Добрий вечір тобі» і «Многая літа» косівчанам та гостям міста. Справді, відбулось гарне святкове дійство.
На Інтернет-форумі kosivart.com туристи, які брали участь в гуртовій колядці, залишили відгук: «Якось всі швидко зібралися і заспівали! Хотілося слухати і слухати! Це було не постановочна дія, а від душі! Нам, приїжджим, ще заспівали «Многая літ» і ми пішли з площі в 21.30. Дуже гарно, чуттєво, прекрасно! Нехай ця традиція збережеться на довгі роки».
Дуже дякую всім, хто допоміг в організації цього заходу: Стасу Михайлюку, за рекламу в Інтернеті, Христині Стринадюк та Ользі Гордійчук за поширення інформації та друк текстів колядок, газеті «Косівський Передзвін» за оголошення про колядку, Сергію Олійнику за зроблені фото, ну, і звичайно, всім косівчанам та гостям, які прийшли та підтримали цей захід. Сподіваюся, що на наступний рік це вже стане доброю традицією, і ми повторимо гуртову колядку ще з більшою кількістю людей.
Христос Народився!

Юлія КОВТУН (ЛАЮК)

Вівторок, 20 березня, 2018