Нарешті...

ПІСЛЯ того, як у Косові, як ніде в Україні, було обрано редактором районного часопису священика Мирослава Лучка, у районі точилося немало різних розмов і чуток. Здивуванню не було меж і в Національній Спілці журналістів України... Кадрова політика на Косівщині з журналістами явно кульгала на обидві ноги. Депутати минулого скликання, виглядало, що не бачать ніяких проблем у районі, окрім втручання у внутріредакційну політику. Про це свідчать внесені ними зміни у Статут редакції, затвердження складу редакційної ради і. т. д.

У вересні 2011 року минуло два роки, як зупинилося серце світлої пам’яті Мирослава Лучка. І з тих пір в.о. редактора була Аліса Мудрицька.
12 січня десята сесія районної ради 47 голосами з 63, що взяли участь у таємному голосуванні, на безальтернативній основі обрали редактором «Гуцульського краю», члена НСЖУ Лідію Безпалову.
— Нарешті маємо такого редактора, як треба. Лідія досвідчений журналіст, активна у громадській роботі, вона член РУХу, була одним з найактивніших учасників розкопок, так званих, «Яблунівських криницях», — підсумував результати голосування заступник голови районної ради, голова районної організації РУХу Дмитро Бойчук. — Надіємося, що косівська газета докорінно змінить обличчя і справді буде народним часописом, відображатиме на своїх шпальтах інтереси горян, широко висвітлюватиме роботу
усіх місцевих рад, їх комісій і депутатів за місцем проживання. А ще по-новому буде поставлена масова робота редакції,
поза увагою не залишиться жоден лист дописувачів.
Якось ветеран журналістської праці Мирослав Кіндрачук сказав: «Я давно не бачу на сторінках друкованих видань — і галицьких, і загальноукраїнських таких жанрів «вищого пілотажу» класичної журналістики, як нарис і фейлетон. Для обох обов’язковими є елементи публіцистики, що дається не кожному молодому журналістові й потребує певних розумових над зусиль. Тому більшість із них розмінюється на сумнівного характеру сенсації або на банально розпливчасті і безпредметні інтерв’ю. Рідкістю стають на сторінках газет й аналітичні матеріали, на які передусім зачекалося село.
Від себе додам, що останнім часом на шпальтах косі-вської районки зі свічкою не знайдеш таких жанрів: репліка, огляд листів, фото звинувачення, репортаж з місця події. Натомість переважають - хвалебна політична еквілібристика, похвальні оди начальству, рекламний мотлох.
Віриться, що новий редактор «Гуцульського краю» Лідія Беспалова внесе потужний струмінь новизни в багатогранну роботу очоленого нею колективу.
Творчої тобі наснаги, життєдайної сили, Лідо!

Петро ГАВУКА,
секретар первинної організації НСЖУ

Понеділок, 19 березня, 2018