Завжди з Богом!

31 січня, о 22.30, в церкві Святого Василія Великого в м. Косові (на Москалівці), відбулась подячна служба Божа, де зійшлись гості міста та парафіяни церкви. Перед багатьма людьми в той вечір постав вибір — зустріти Новий 2012 рік з Богом у Храмі чи відбути звичне застілля під гул телевізора? І в ту передноворічну ніч багато людей зробило вибір: «Господь твердиня моя і пристановище моє, спаситель мій, Бог мій, поміч моя» (Пс. 17.3.) Нічна тиша і тиша у душах, умиротворення всіх помислів і молитва не тільки за себе і своїх рідних, а й за кожного, хто живе в державі Україна. З Подякою підносився спів людей високо в небо і з’єднувався з хором ангелів на небесах, які також прославляли Господа. Благословення вященника, виголошене із щирістю і любов’ю, вливало благодатні сили у тіло, душу, серце. І линула молитва до неба: «Господи, будь милосердним, уділи зі своєї щедрості ласки й благодаті для всіх людей, зігрій своєю любов’ю заплаканих і упущених».

Все тут було, як у рідному родинному колі: і фейєрверк о 12 годині ночі, і смакування солодкого печива, і радісні вітання один одного з Новим 2012 роком.
Потім, вже вдома, у пам’яті раз пораз виринало життя в християнській спільноті в році, який минув. Незримо і легко наука пароха отця-декана Романа Іванюлика про життя на цій землі з добром і творити добро проникала у наші серця. Ми стали справді добрішими, людянішими, відчули гармонію. Завдячуючи його науці, ми мали змогу відчути радість від зустрічі один з одним, любов до ближнього і бажання допомогти у будь яких життєвих ситуаціях.
Послух та часті настанови о. Романа про «генеральне прибирання» нашої душі робило її чистою і світлою. Особливо,
коли відчував свій внутрішній голос. То голос Бога. Він навчає, він підказує, він провадить по житті, щоб людина позбулась
прив’язання до земних розкошів, гріховності.
Життя в християнській спільноті укріпило нас у вірі. Метою більшості парафіян є дотримання Божих заповідей і постанова здобувати Небесне Царство, як мету свого життя. Але нічого легко не дається. Є падіння. Та важливо те, що людина піднімається і йде дальше. Написано бо в Євангелії, що Царство Небесне здобувається силою. І що силу дає нам сам Господь, бо віримо в Божу обітницю. «Просітеся і дасться Вам» (МТ. 7.7)
Радісною подією для пара-фіян, а також людей з добрим, а не заздрісним серцем, було висвячування відновленої цер-
кви після пожежі у червні минулого року. Ми не перестаємо дякувати Богові за всіх людей, які вклали свою частку у її відбудову молитвою, своєю моральною чи фізичною працею і просимо для них рясних благословінь у всьому. Внесок
кожного у відбудову храму, як пазли з дитячої гри, які склались у гарну картинку, —відновлений Божий Храм став
окрасою нашого краю на славу Господеві.
Дякуємо Богові за змістовно прожитий рік і вітаємо всіх з наступившими Новим роком і Різдвом Христовим.
Хай ангел Господній Різдвяної Ночі,
Дарунки із неба Вам щедро складає,
Віру до серця, вічність у душу,
Розум у скроні, статки в долоні
Христос ся рождає!

Леся ВАХМЯНІНА,
м. Косів

Середа, 23 серпня, 2017