Осінні дні листопада

Останні дні листопада — це, як 3 дні до весни, тільки без передвесняного болю і передвесняного розпачу. Останні дні листопада — це завжди вітер. А вітер може приносити на своїх крилах як холод, так і тепле очікування «зими під ковдрою».
Як ти хочеш провести її цього року? Які чоботи ти собі купуєш: теплі та витривалі, або з плоскою підошвою для того, щоб хизуватися вмінням кататися по замороженому снігу? Залишилося одне: зрозуміти, наскільки ти ще здатна бути дитиною.
В останні дні листопада хочеться пити. Коли як, коли гарячого чаю з лимоном, коли алкоголю з мінералкою. Останніми днями листопада усе, нарешті, наздоганяє тебе. І тобі залишається або сказати самій собі правду, або мовчати і далі. Тільки мовчання не принесе снігу. Того білого блискучого снігу, який кожної зими вперше випадає на місто. Від якого замерзають вії, по якому хочеться бігати, проте ти не насмілюєшся, щоб не порушити чистоту.
Коли випадає перший сніг, застигає все. Коли випадає перший сніг, останні дні листопада відступають. На їхню зміну приходить зима. Така, яку ти обираєш.
Але снігу потрібно дочекатися. Не сказати зайвого. Вибачитися перед тими, кого любиш. Та й взагалі — перед усіма. Перед цим світом, який тебе ще терпить. І чоботи твої терпить, якими б вони не були. Не забути сказати коханим, що кохаєш. Якщо все справжнє.
А ще — знову навчитися радіти. Після осені важко радіти. Осінь часто забирає усмішку. Осінь часто зневірює. Восени потрібно доводити, що ти щось з себе представляєш. Восени тебе ставлять у куток за незроблене домашнє завдання. Або й взагалі виганяють зі школи. Бо думають, що ти вже вивчив свій урок. Восени ти можеш не помітити самої осені, щоб взимку намагатися згадувати її. Тільки найкраще.
Останні дні листопада роблять хворою. Не важливо, яким чином. Головне, ти неправильно закриваєш фіранки. А потім невміло відкриваєш їх і довго вдивляєшся крізь скло у вологу вулицю. Наче чекаєш. Але нічого не змінюється і хворобливі дні листопада котяться далі.
В останні дні листопада хочеться, щоб останніх днів листопада не було. А іноді, щоб і тебе самого не було. Проте сніг колись випаде.
«Сьогодні буде дощ, а завтра точно появиться сонце».

Ольга БРОДСЬКА

Субота, 24 березня, 2018