«Солодка Даруся» повернулася у гори

21 листопада, в приміщенні районного Народного дому міста Косова відбулися дві постановки вистави «Солодка Даруся» за однойменним романом лауреата Шевченківської премії Марії Матіос, які завершились подвійним аншлагом.

Такого свята культури тривалістю три години в Косові ще не було. Перша постановка відбулася о 13-00, а інша о 18-00, проте навіть стоячі місця, які продавались на виставу розлетілись за кілька днів і багато тисяч косів'ян так і не змогли побачити виставу через малий зал будинку культури. Можемо тільки подякувати всім акторам за виставу і рекомендувати всім, хто не зміг її подивитись з різних причин, обов’язково побачити її в Івано-Франківську.
Після вистави один з найвідоміших косів’ян нашого славного міста — директор і режисер Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка, Заслужений артист України Ростислав Держипільський щиро зізнався: «Косів хоча і є дальше від Нью-Йорка, де ми вже були з цією виставою, і не тільки, але аж тепер в Косові. Я обіцяв на фестивалі «Лудинє» на свято Івана, що привезу виставу у своє рідне місто, отож на Михайлове Чудо я виконав ту обіцянку».

«Солодка Даруся» або «Драма на три життя» — коротка повість української письменниці Марії Матіос, яка була написана в період з лютого 2002 р. по травень 2003 р. та вийшла друком у 2004 р. Повість розповідає про гірку долю Дарусі та її батьків, понівечених радянськими НКВДистами в довоєнний та післявоєний період окупації радянськими військами Західної України. Події розгортаються у глухому гірському селі Черемошне, що на Буковині.

підготував Тарас ПАСИМОК

П'ятниця, 23 березня, 2018