Музика звучала на «біс»

19 жовтня, в середу, в районному Народному домі відбувся концерт симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії

Колектив симфонічного оркестру доволі молодий. Він з’явився лише 3 роки тому і став помітним у мистецькому житті міста. Створений здебільшого з місцевих студентів—випускників музучилища. І хоча нотний матеріал та афіші концертів, нарікає художній керівник оркестру заслужений діяч мистецтв Руслан Дорожі-вський, оркестранти друкують за власний кошт, свою місію — нести музичну культуру в маси, виконують із задоволенням.
Через малий зал в Косові третина складу оркестру не змогла приїхати, проте для «голодної» косівської публіки до справжньої музики, а не до того, що зараз звучить на ТБ та радіо, було більш, ніж достатньо.
Це підтвердив у своїх словах подяки і мер міста Микола Фокшей, який справедливо також зазначив, що, на жаль, ми, українці, обділені якісною музикою сьогодні, на відміну від європейців, які дуже шанують та цікавляться симфонічною музикою і, можливо, саме в цьому і проявляється високий культурний рівень Європи. Тому такі концерти повинні бути регулярними і нести справжнє мистецтво в маси.

Серед виконаних творів переважали вже добре відомі зразки класичної музики і вибрані вони були не випадково — для кращого розуміння аудиторією. Серед них і твори сучасного українського композитора М. Скорика — «Мелодія», а також світові «хіти» класичної музики: В. А. Моцарта — Увертюра до опери «Весілля Фігаро», Дж. Россіні — Увертюра до опери «Севільський цирульник» та Арія до цієї ж опери, Й. Штрауса — Полька «Трік-Трак» та «Радецький марш», Увертюра до оперети «Летюча миша», Дж. Верді — Арія Джільди з опери «Ріголетто»

Загалом концерт пройшов дуже емоційно і наша публіка була просто в захопленні від почутого, музикантів не хотіли відпускати зі сцени, аплодували стоячи. На жаль, як сказав художній керівник оркестру Руслан Дорожівський — музиканти фактично грають безкоштовно і прибутки від концерту не покривають витрат, тим більше, що в них немає власного транспорту для можливості частіших концертів. Проте варто сказати, що саме на таких ентузіастах і бідних інтелігентах і тримається сьогодні українська культура.
Згадуючи випадок одного з концертів, диригент сказав захоплені слова однієї простої сільської жінки, яка ніколи раніше не чула класичної музики: «А я і не знала, що така музика є на світі». Більшість косів’ян теж не знали, допоки не почули концерт. Обіцяли музиканти приїхати до нас в район знову, у великий зал будинку культури в Кобаках, сподіваємось на їхнє швидке повернення.

Понеділок, 19 березня, 2018