Пом’янули жертв Голодомору

В суботу, 26 листопада, о 16:00 на Майдані Незалежності, відповідно до загальнонаціональної хвилини мовчання, відбулося вшанування молитвою жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.
В заході взяло участь загалом близько 30 людей, — серед них були присутні представники старшої інтелігенції, переважно жінки, а також п’ятнадцять студентів Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, які виклали із лампадок символічний хрест на землі. Загалом все пройшло на високому духовному рівні.
Проте, як це не прикро звучить, людей могло б прийти і побільше. Це тривожний дзвіночок для нашого міста, адже, як казав Олександр Довженко: «Єдина країна, якій заборонено вивчати свою історію і де вивчення історії власної країни — це квиток на смерть, — це Україна. Бо, як відомо, сторінка історії коштує підручника логіки. І чим глибше ти бачиш історію, тим далі можеш дивитися в майбутнє».
Звісно, не можна сказати прямо, що сьогодні заборонено вивчати історію свого народу, проте однозначно варто відзначити, що сучасна влада, на відміну від попередньої, не так активно хоче відкривати своєму народу історичну правду, а часом і свідомо замовчує її та перекручує. Чого варті лише нові підручники з історії України для старших школярів. То чому ж дивуватися, що сучасна косівська молодь проігнорувала цей жалобний захід? Це саме ті люди, які колись мали б передати своїм дітям ту шану до традицій та пам’ятних дат нашої історії. До речі, представників політичних партій теж не було, адже більшість з них згадує про Голодомор лише перед виборами.

Руслан ШЕЛЕСТ

 

Понеділок, 19 березня, 2018