Найбільша митрополія УГКЦ

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав ШЕВЧУК 13 грудня у співслужінні Єпископату УГКЦ у кафедральному Соборі Святого Воскресіння в Івано-Франківську очолив Божественну Літургію з нагоди проголошення найбільшої в Західній Україні Івано-Франківської митрополії.

З цієї нагоди владика вперше прибув з офіційним візитом на Прикарпаття. Разом з Блаженнішим Святославом співслужили члени Синоду Єпископів УГКЦ з України та з-за кордону, Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Томас Ґалліксон, представники римо-католицького єпископату в Україні та інші владики.

Літургія, на якій були присутні керівники області, районів і міст, транслювалася на великий екран перед кафедральним собором, де зібралися тисячі віруючих. Під час молитви було зачитано Декрети проголошення Івано-Франківської Митрополії та здійснено Чин поставлення Митрополита, яким став Єпископ Івано-Франківський, Преосвященний Кир Володимир Війтишин.

Під час Літургії було зачитано грамоти про історичне підгрунтя та створення митрополії в Івано-Фракнкі-вську. В його архіпастирській опіці відтепер буде дві області — Івано-Франківська та Чернівецька. Престол древнього Галича не належатиме до Івано-Франківської митрополії, а підпорядковуватиметься безпосередньо Главі УГКЦ. Архікафедральним собором митрополії буде Івано-Франківський кафедральний собор Святого Воскресіння.

В урочистостях з нагоди проголошення найбільшої митрополії УГКЦ у Західній Україні взяли участь віруючі з міста Косова і району.

Івано-Франківська митрополія стала другою з ново-проголошених митрополій УГКЦ. 29 листопада до рівня митрополії піднесено архієпархію у Львові, владика - Ігор Возняк, а 22 грудня проголосять митрополію у Тернополі, владика Василь Семенюк.

 

Субота, 24 березня, 2018