Сміття сортуватимемо

Косівська міська рада подала на другий обласний конкурс Дирекції проектів та програм розвитку місцевого самоврядування також детально обгрунтований проект «Організації системи роздільного збору твердих побутових відходів в місті Косові».

Проект викликаний необхідністю налагодження системи організованого збору та вивезення сміття, а також запровадження інноваційних механізмів його утилізації (переробки) у місті Косові. Запровадження роздільного збору пластмасової тари та організація її первинної переробки (подрібнення) планується здійснити у співпраці з фірмою ТОВ «Грінко-Івано-Франківськ», що дасть змогу зменшити до 35 відсотків об'єми відходів, які вивозяться у місця складування — на полігон твердих побутових відходів.
Це не так уже й мало, адже Косів за рік утворює не менше шести тисяч тонн ТПВ (згідно даних Центру біотех-нологій). Крім того є нагромадження на звалищах, які теж потребують переробки.
Цільовими групами проекту є територіальна громада (мешканці) Косова, комунальне підприємство «Косівміськводосервіс», організації та установи міста, малий і середній бізнес, органи місцевого самоврядування.
Для реалізації проекту у життя необхідно мати 105 тисяч гривень, з яких мало би 75 тисяч надійти з обласного конкурсу місцевого самоврядування, 25 тисяч — з бюджету Косівської міської ради, а 5,0 тисяч повинні би виділити організації та установи Косова.
Організаціями-партнерами і співвиконавцями проекту виступили організація-заявник Косівська міська рада, яка взяла на себе функції нормотворення в рамках проекту, створення наглядової ради і відповідальність за виконання; організація-партнер співвиконавець проекту комунальне підприємство «Косівміськводосервіс" — (технічні виконавці) та організація партнер регіональна благодійна організація «Центр Громадських Ініціатив», яка проводитиме інформаційну кампанію і супровід проекту.

Понеділок, 19 березня, 2018